خشنودی روزنامه کیهان از ناکامی دو فیلم ایرانی در جشنواره برلین

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_روزنامه حکومتی کیهان نوشت: هفتادویکمین دوره جشنواره فیلم برلین علی‌رغم فرش قرمزی که به‌دلیل موضوع ضدانسانی و ضدایرانی فیلم «قصیده گاو سفید» برایش، پهن کرده و آن را به همین دلیل در جمع ۱۵ فیلم بخش مسابقه خود پذیرفت، اما به دلیل ضعف شدید ساختاری و فرمیک این فیلم، نتوانست هیچ جایزه‌ای برایش در نظر بگیرد


این روزنامه در ادامه می‌نویسد که این موضوع بهت و حیرت برخی خبرنگاران حاضر در این جشنواره را برانگیخت! این در حالی است که فیلم دیگر ایرانی شرکت‌کننده در این جشنواره به نام «منطقه پایانی» که در بخش «مواجهه» به نمایش درآمد نیز از دریافت هرگونه جایزه‌ای بی‌بهره ماند.


فیلم «قصیده گاو سفید» در جداول رتبه‌بندی و ستاره‌های منتقدین برخی نشریات این جشنواره، پایین‌ترین رده را به خود اختصاص داد.


ارگان حکومتی ایران همچنین می‌نویسد که رادیو فردا (وابسته به دولت آمریکا) از این مسئله به‌عنوان «بی‌اعتنایی به فیلم‌های جسور ایرانی در برلیناله ۷۱» نام برد و برخی وب‌سایت‌های دیگر ضدایرانی نیز از این موضوع ابراز شگفتی کردند اما بنا به گزارش رسانه‌های مستقل، گویا این دو فیلم، به‌ویژه فیلم «قصیده گاو سفید» به لحاظ سینمایی دچار فقر شدید ساختاری بوده و حتی برخی آن را پایین‌تر از فیلم‌های مدرسه‌ای ارزیابی کردند!