خشکسالی در ۲۴ استان کشور

رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی، از خشکسالی شدید در ۱۶ استان و خشکسالی خفیف در ۸ استان کشور طی ۳ ماه گذشته خبر داد.
به گفته شاهرخ فاتح، بر این اساس مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان در این مدت خشکسالی متوسط تا شدید را پشت سر گذاشته‌اند.
وی یادآور شد: در برخی دیگر از مناطق کشور در این مدت خشکسالی خفیف حاکم بوده است که می‌توان به استان‌های گیلان، قزوین، البرز، غرب استان تهران، شمال استان مرکزی، قم، بخش‌های وسیعی از اصفهان و سمنان اشاره کرد.
به گزارش آمد نیوز رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی تاکید کرد: بررسی وضعیت خشکسالی بلندمدت یعنی هفت سال گذشته تا پایان شهریور ۹۴ بر اساس شاخص SPEI که به نوعی بیانگر انباشتگی خشکسالی در مناطق مختلف کشور است، نشان می‌دهد که تقریباً در تمام استان‌های کشور شرایط خشکسالی خفیف تا بسیار شدید حاکم بوده است؛ به طوری که در این مدت تنها نقاط محدودی از برخی استان‌ها با شرایط طبیعی از نظر خشکسالی مواجه بوده‌اند.