خطر دیپورت از عمان برای یک شهروند بلوچ

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ یک شهروند بلوچ که در زندان عمان به سر می‌برد در خطر دیپورت به جغرافیای ایران قرار دارد.

به گزارش بلوچنا، یک شهروند بلوچ که به دلیل فشار نهادهای امنیتی به کشور عمان رفته بود توسط نیروهای گارد ساحلی این کشور مورد بازداشت قرار گرفته است.

هویت این شهروند “سلمان جنت نهاد” اهل روستای جوزدر کنارک عنوان شده است.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، سلمان در سن ۱۸ سالگی به مدت سه ماه در شهرستان بنگلان استان سیستان و بلوچستان بازداشت بوده و به دنبال آن از مدرسه اخراج شده است. پس از آن، وی به فعالیت‌های سیاسی و مذهبی روی آورده است.

در تاریخ ۴ اسفند ماه ۹۹ سلمان بار دیگر به علت انجام فعالیت‌های سیاسی و مذهبی بازداشت شده است. این شهروند نهایتا به دلیل عدم اثبات اتهام وارده به او، آزاد شده است.

گفته می‌شود سلمان پس از آزادی به علت فشار نهادهای امنیتی تصمیم به خروج از کشور به مقصد عمان گرفته است. او هنگام ورود به عمان توسط گارد ساحلی این کشور بازداشت و به زندانی به زندان منتقل شده است.

گفتنی است خانواده این شهروند بلوچ پس از اطلاع از وضعیت او، جهت ملاقات به عمان رفته‌اند اما به آنها اجازه ملاقات داده نشده است.

گزارش‌های دریافتی حاکی از آن است که سلمان در خطر دیپورت قرار دارد.

“جوزدر” روستایی از توابع بخش زرآباد شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان است.

سلمان جنت نهاد به دلیل فعالیت های سیاسی و دینی که زندانی شده بود بعدا مجبور به خروج بسمت کشور عمان از طریق دریا شد که متاسفانه توسط دولت عمان دستگیر و زندانی شد .ودر زندان عمان اعتصاب غذا کرد و دچار ضعف بینایی و جسمی و به بیمارستان منتقل شد. خانواده او نگران سلامتی و جانی سلمان هستند

پدر سلمان که به عمان رفته است از دولت عمان تقاضای کمک به سلمان کرد دولت عمان به او گفت سلمان به دلیل نقض قوانین مرزی و ورود غیر قانونی باید محاکمه بشود.