خواننده «خلبانان، ملوانان» درگذشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ جمشید نجفی از خوانندگان پیشکسوت موسیقی کشورمان که قطعه ملی میهنی «خلبانان» از جمله آثار مشهور اوست بر اثر سانحه تصادف دار فانی را وداع گفت.

جمشید نجفی از خوانندگان پیشکسوت موسیقی پاپ آذربایجان روز جمعه دهم بهمن ماه بر اثر دار فانی را وداع گفت.

رضا رشید پور تهیه کننده و مجری در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: جمشید نجفی عزیز خالق ترانه‌های ماندگار ساعاتی پیش درگذشت. بسیاری از مردم این مرد نازنین را با اثر کم‌نظیر خلبانان، ملوانان می‌شناختند. مرد نجیب و دوست داشتنی. همین چند هفته قبل به بهانه‌ای از ایشان در برنامه تلویزیونی یاد کردم بلافاصله با مهربانی و تواضع برایم پیام فرستاد. در دلم قربانش رفتم و دلم برایش لرزید. مرد صبور. مرد بزرگ.

خبر فوتشان را خواهر ایشان برای من رساند. دیشب در اثر تصادف رانندگی حین عبور از خیابان در شهر ری مصدوم و به بیمارستان منتقل شده و امروز صبح (جمعه دهم بهمن) در گذشته‌اند.

به جامعه هنری به ویژه مخاطبان آذری آثار ایشان و بالاخص خانواده داغدیده‌اش تسلیت عرض می‌کنم. پرواز کن … پرواز کن… فرشته حق یارت باد… الله نگهدارت باد»

جمشید نجفی از خوانندگان پیشکسوت موسیقی آذربایجان بود که طی دهه‌های اخیر آثار و ترانه‌های ماندگاری را به زبان آذری در دسترس مخاطبان قرار داده است که از آن جمله می‌توان به ترانه ماندگار «خلبانان.. ملوانان» به آهنگسازی بابک رادمنش اشاره کرد. این هنرمند مراغه‌ای طی سال‌های اخیر در شهر تهران ساکن بود.

«آخشاملار»، «رنگ شب»، «گلدی بابا»، «نی نیم»، «گجه لر» از جمله آلبوم‌هایی هستند که از این خواننده در دسترس شنوندگان قرار گرفته‌اند.