خواهر ترامپ: برادرم دروغگو، بی‌رحم و غیرقابل اعتمادست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، انتشار یک نوار صوتی جدید از خواهر ترامپ نشان می‌دهد او به شدت منتقد سیاست های برادرش است و دونالد ترامپ را فردی دروغگو، بی‌رحم و بدون اصول و غیرقابل اعتماد می‌داند.

روز شنبه یک نوار صوتی محرمانه منتشر شد که نشان می‌داد خواهر دونالد ترامپ چندان نظرات مناسبی در مورد برادرش ندارد. براساس این نوار، «ماریان ترامپ باری» خواهر دونالد ترامپ او را فردی دروغگو و ظالم توصیف کرده که به خاطر عدم اعتقاد به برخی اصول، نمی‌توان به وی اعتماد کرد.

 روزنامه “واشنگتن پست” آمریکا متن نوار صوتی را منتشر کرده که بر اساس آن “ماریان ترامپ باری” خواهر دونالد ترامپ درباره منش و سیاست‌های برادرش انتقاد می‌کند.

این نوار ۱۵ ساعته از سوی “مری ترامپ” برادرزاده ترامپ که اخیرا کتابی افشاگرانه علیه عمویش منتشر کرده، در اختیار واشنگتن پست قرار گرفته است و بخشی از آن حاوی صحبت‌های “ماریان ترامپ باری” عمه بزرگ مری ترامپ درباره دونالد ترامپ است.

این نوار صوتی حاصل مکالمه “مری ترامپ” برادرزاده ترامپ با عمه بزرگش “ماریان ترامپ باری” در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است که واشنگتن پست به نسخه ای از آن دست یافته است.

صدای خواهر ترامپ در این نوار نشان می‌دهد که او به خاطر سیاست‌های برادرش در مورد مهاجران به خصوص جدا کردن کودکان مهاجر از خانواده‌هایشان به شدت عصبانی است.

در این نوار که اولین بار، واشنگتن پست آن را منتشر کرده ماریان ترامپ تاکید می‌کند برادرش«تنها به فکر منافع خودش است و به هیچ چیزی پایبند نیست؛ فقط به توییت‌هایش و دروغ‌هایش اعتقاد دارد؛ اوه خدای من».

این اولین بار نیست که اعضای خانواده و فامیل ترامپ علیه او صحبت یا اقدامی انجام می‌دهند. ماری ترامپ فرزند برادر بزرگتر دونالد ترامپ نیز به تازگی کتابی علیه او منتشر کرده که ۹۵۰ هزار نسخه آن به فروش رفته است. ماری ترامپ در این کتاب به کلاهبرداری‌ها و تقلب‌های مالیاتی عموی خود اعتراض کرده است.

او همچنین در بخشی از این نوار صوتی درباره تقلب برادرش در آزمون دانشگاه پنسیلوانیا در دوران دانشجویی نیز صحبت کرده و گفته حتی نام فردی را که ترامپ او را به جای خودش برای آزمون استخدام کرده بود، به یاد دارد و نام او “جو شاپیرو” بوده است..

ماریان در قسمت دیگری از این نوار صوتی برادرش را فردی ظالم و ستمگر توصیف می‌کند چون کودکان مهاجر و بی‌گناه را از خانواده‌هایشان جدا کرده است. او در قسمت دیگری به تقلب ترامپ در آزمون دانشگاه پنسیلوانیا نیز اشاره می‌کند. پیشتر شایع شده بود که ترامپ برای شرکت در آزمون این دانشگاه به یک نفر دیگر پول داده بود تا به جای او امتحان دهد. ماریان ترامپ در این قسمت از نوار می‌گوید حتی نام آن مرد را نیز به یاد دارد.

خواهر ترامپ در بخشی دیگر از این نوار می گوید برادرش در گذشته (در دهه ۱۹۸۰) بارها از موقعیت شغلی او (قاضی) در جهت اهداف شخصی خودش سوء استفاده کرده است.

خواهر ترامپ در این نوار صوتی می‌گوید برادرش دروغگو، بی‌رحم و غیر قابل اعتماد است. او در بخشی از این نوار صوتی می‌گوید:” خدای من توئیت‌ها و دروغ گفتن‌های او ، اوه خدای من.”

“ماریان ترامپ باری” ۸۳ ساله که یک قاضی فدرال بازنشسته است و خواهر بزرگ ترامپ است، در این نوار از عملکرد برادرش در موضوع سیاست‌های محدودکننده مهاجرتی به آمریکا و جدا کردن فرزندان از والدین مهاجر در بازداشتگاه‌های موقت مرزی به شدت انتقاد کرده است.

انتشار این نوار صوتی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا ضربه‌ای دیگر به موقعیت لرزان و شکننده رییس جمهوری آمریکا در افکار عمومی آمریکایی‌هاست.