خواهر لقمان سلیم٬ حزب‌الله را مسئول قتل برادرش خواند/ حزب‌االله حضورش را در مناطق بزرگتر گسترش داده بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رشا سلیم الامیر، خواهر لقمان سلیم، فعال سیاسی لبنانی که سوم ژانویه ربوده و کشته شد، حزب الله را مسئول قتل برادرش دانسته و اعلام کرد که “آنها از فکر و اندیشه سلیم می‌ترسیدند.”

وی در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه برادرش متفکری پرتلاش بوده و در بسیاری از کانال‌های تلویزیون به زبانهای مختلف شرکت و مواضعش را اعلام می‌کرد٬ گفت: برادرم معتقد بود که حزب الله حضور خود را از کشور کوچک لبنان به مناطق بزرگتر گسترش داده بود.


رشا امیر با اشاره به اینکه حزب الله حضور خود را به سوریه، یمن، عراق، ایران و همچنین درگیری با اسرائیل کشانده و از طریق شبکه‌های قاچاق، مواد مخدر و نیترات آمونیوم در نقاط مختلف جهان فغالیت می‌کند، تصریح کرد: سلیم شخص بزرگی بود که دشمنان خود را می ترساند. او لبنانی بود و معتقد بود که لبنان مستحق حاکمیت بیش از یک گروه است و علنا و شجاعانه در برابر حزب الله ایستاد.

وی تصریح کرد: سلیم هیچ سلاحی غیر از ایده و افکارش که با مردم در میان می‌گذاشت٬ نداشت. حتی مرکزی که او تاسیس کرده بود «امت» نام داشت. همچنین از آنجا که او زبانهای فرانسه، انگلیسی و آلمانی نیز می‌دانست٬ سعی داشت صدای خود را از طریق این مرکز به گوش جهانیان برساند. چنین ویژگی‌هایی از نظر آنان تهدید آمیز بود و به هیمن علت او را به قتل رساندند.


خواهر این فعال سیاسی لبنانی همچنین در خصوص روند تحقیقات قضایی درباره قتل برادرش نیز گفت: این تحقیقات را دنبال نمی‌کنم چون که به اعتبار آنها اعتماد ندارم. اطلاعات پلیس در خصوص اینکه برادرم شب به قتل رسیده یا صبح دل ما را خنک نخواهد کرد.


گفتنی است جسد لقمان سلیم، روزنامه‌نگار و فعال لبنانی شیعه و از منتقدان جدی گروه حزب‌الله که به ضرب گلوله از ناحیه سرش کشته شده، روز سوم فوریه در داخل اتومبیل‌اش در منطقه العدوسیه در جنوب لبنان کشف شد.


این قتل واکنش‌های بین‌المللی زیادی را در پی داشته و سعد حریری نخست‌وزیر سابق لبنان نیز با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، اعلام کرد که لقمان سلیم یک شهید جدید در راه آزادی و دموکراسی در لبنان است.