خودروهای حامل واکسن دزدیده شدند؛ سرقت بلافاصله بعد از خروج از انبار وزرات بهداشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_در چند وقت گذشته در دو مرحله از خودروهای حامل بار واکسن بعد از خروج از انبار واکسن وزارت بهداشت سرقت شده است. این سرقت ها را سخنگوی غذا و دارو تایید کرد.

به گزارش خبرنگار رکنا، در چند مدت اخیر، دو مورد سرقت واکسن از انبارهای وزارت بهداشت صورت گرفته است. نحوه سرقت ها به گفته شاهدان اینگونه بوده است که بعد از خروج خودروی حامل واکسن از انبارهای وزارت بهداشت ، زورگیران به خودرو حمله کرده و بعد از ضرب و شتم راننده ، واکسن ها را سرقت کرده اند.

کیانوش جهانپور، مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص این خبر به خبرنگار رکنا گفت: دو مورد سرقت واکسن در چند مدت اخیر داشتیم.

این تاییدیه سخنگوی سازمان غذا و دارو در حالی بیان شد که هیچگونه اطلاع رسانی ای مبنی بر سرقت یا ردیابی دزدان توسط پلیس تهران اعلام نشده است.

نکته حائز اهمیت در این خبر این است که با توجه به اهمیت واکسن برای نقل و انتقال این محموله های حساس چرا محافظ ، خودروی منتقل کننده را همراهی نمی کند تا چنین سرقت هایی که دور از ذهن نیست رخ ندهد.

جهانپور در این خصوص که چرا خودروهای حامل واکسن محافظ ندارد گفت که وزیر – نمکی – در این خصوص به نیروی انتظامی نامه زده است.