خودمانی با سید علی خامنه ای

سعیده منتظری

سال ۱۳۵۲ بود؛ پدر به همراه خانواده در تبعیدگاه طبس به سر می برد؛ از جمله خاطرات کودکی من آمدن سید علی خامنه ای بود به طبس برای دیدار پدر.

در ارگ تاریخی طبس پیرمردی شیرین زبان زندگی می کرد به نام سید علی میرزا، از دوستان و آشنایان هر کس به طبس می آمد به سفارش پدر حتما به ارگ می رفت و از کرامات سید علی میرزا بهره می گرفت.
من با این که پنج سال بیشتر نداشتم پدر مرا به عنوان راهنما برای سید علی خامنه ای و خانواده اش انتخاب کرد، و با آنها به دیدار سید علی میرزا رفتیم. به خاطر دارم که در راه خودمانی بسیار از دغدغه های کودکی ام برای ایشان می گفتم.
و امروز باز هم خودمانی از دغدغه هایم برای سید علی خامنه ای می گویم؛ می گویم: گذشته از همه انتقادهایی که بر حکومت شده است، آیا وجدان شخص شما پس از سی و اندی سال حکمرانی! می پذیرد که بدون بیعت گرفتن از مردم باز هم به حاکمیت ادامه دهید؟! آیا سیستم جمهوری اسلامی پس از چهل و اندی سال حکومت! هرچند هم آن را متعالی و حکومت عدل علی بدانید! نیازمند تایید از جانب مردم نیست؟!
همان علی که در خطبه سوم از نهج البلاغه می فرماید: «آگاه باشید، قسم به آن خدایی که دانه را شکافت و روح را آفرید، اگر نبود حاضر شدن حاضرین، و اگر نبود … هرآینه ریسمان خلافت را بر شانه اش می انداختم.»
و این مهم امروز تنها با یک همه پرسی و رفراندوم آزاد ممکن می شود؛ پس به برگزاری آن تن دهید و به حکمرانی خود مشروعیت بخشید و بدین وسیله پاسخگوی ندای وجدان خویش باشید.

مادر و پدر مرا یادتان هست؟! هفتم فروردین ماه امسال دقیقا ده سال است که مادر، آن بانوی صبر بر مصائب، درگذشته است؛ و نیز بیش از ده سال است که پدر دار فانی را وداع گفته؛ و من با این که برترین عزیزانم را از دست داده ام، در این دنیای وارونه، روزی نیست که خداوند حکیم را شاکر نباشم که آن دو از این دنیای دون رخت بربسته اند! وقتی این همه نابخردی را می بینم که با نام اسلام و در پناه آرمانهای انقلاب صورت می گیرد و نتیجه آن جز اسلام ستیزی و دین گریزی جوانان نیست، وقتی این همه ظلم و استبداد را می بینم که بر مردم و بر محصورین و زندانیان سیاسی و نرگس ها و نسرین ها روا داشته می شود، آری خداوند را شاکرم که پدر و مادر از این دنیا رخت بربسته اند و بیشتر از آنچه دیدند شاهد پایمال شدن هر آنچه برایش مجاهدت کرده بودند نیستند.
اکنون بسیار دیر شده است! اما در این اندک فرصتی که باقی مانده و در این زمانه ای که خداوند قدرت لایزالش را با ویروسی بسیار خردتر از پشه نمرود به همه مان بیشتر از پیش می نمایاند، بایستی برای حسابرسی بشتابیم، که فرموده اند: حاسبوا انفسکم قبل ان تحاسبوا.

7 thoughts on “خودمانی با سید علی خامنه ای

 • عجب !!!
  این خانوم هنوز بعد از ۴۲ سال که از انقلاب گذشته هنوز متوجه نشده که کشور دست کمونیست های ۱۲ امامی هست که به هیچ دین و خدا و وجدانی اعتقاد ندارند .
  هنوز داره ساده لوحانه از خدا و پبغمبر و وجدان برای این افراد صحبت میکنه .

 • باور کن این دوست هر کی هست صحبت خوبی کرده ولی دو نکته تو رو به خدا بدون هیچ گونه تعصب ایا همه اونها که حاج قاسم را تایید کردند ودر تشییع جنازه اش شرکت کردند اکثریت مردم ایران نبودند وایا به خاطر اینکه سردار را سرباز ولایت یعنی همین خامنه ای میدانستند این همه برایش ارزش قایل نبودند ونکته دوم به خدا اگر همه پرسی بشه وتمام مردم ایران بدون استثنا به رهبر ی رای مثبت هم بدهند باز شما واربابان استعمارگرتون میگید تقلب شده مشکل اونجاست

 • طبق فرمول کشورهای کمونیستی سابق ، حاکمیت ۱۰ درصد مردم رو میکنه اطلاعاتی و خبرچین و حقوق بگیر خودش تا بقیه ۹۰ درصد رو که به امون خدا رها شده کنترل کنه ،
  .
  ایران چیزی حدود ۸ میلیون اطلاعاتی داره که حاکمیت همون ها رو برای نعش گردونی سلیمانی و تظاهرات ۲۲ بهمن و انتخابات و غیره استفاده میکنه به اسم ملت ٫
  .
  خامنه ای بعد از ۳۹ دیکتاتوری در مقام رهبر و رئیس جمهور در یک رفراندوم آزاد حتی ۱۱ درصد رای هم نداره .
  .
  این گوی و این مردم و این سازمان های جهانی نظارت .
  ثابت کنید به جای قسم دروغ خوردن برای خامنه ایی دست پرورده مکتب کمونیست !

 • تا کور شود هر آنکه نتواند دید!!
  تمام راهپیماییها توسط خبرنگاران از کشورهای مختلف رصد میشوند، چشمتان را باز کنید …
  حضور مردم با یک اشاره ی رهبر عزیز، وصف ناشدنی بوده وهست، حالا شما چشمتان را ببندید اما دنیا لحظه لحظه ی حضور مردم را رصدمیکند.
  همین حضور پرشور یعنی رفراندوم.

 • خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله. مرگ بر دیکتاتور.

 • سلام سعیده خانم،یاد روزهایی که در خوابگاه دانشگاه اصفهان بودیم افتادم ،و باتوجه به سوابقی که از آنموقع توی ذهنم هست،احتمال میدم که این متن نوشته خودتون نیست!با اینحال میخوام از زبان خودتون بشنوم که اولا همون امیرالمومنین علیه السلام،وقتی با بیعت مردم رسالت خلافت را بر دوش گرفت کی و کجا با وجود ستیز بی امان سه دسته خناس،کی و کجا به بهانه بیعت مجدد بار رسالت را به زمین گذاشت؟! و دیگر اینکه،این رفراندوم که میفرماید بر اساس کدام ساز و کار قانونی باید صورت بگیرد؟!

 • خامنه‌ای کثافت انگل است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.