خودکشی در کارون و این بار ماجرا تلخ‌تر است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ کارون تا به حال خودکشی کم به خود ندیده است ولی این بار با همیشه فرق داشت.

پسر ۲۲ ساله و دختر ۱۸ ساله‌ اندیکایی که نسبت فامیلی هم داشتند (پسرخاله و دخترخاله) پس از یک دوره تلاش برای ازدواج که با مخالفت خانواده‌ها روبه‌رو شد، تصمیم می‌گیرند به زندگی خود پایان دهند.

دو جوان با بستن دست‌های یکدیگر به هم با شال (روسری) دختر، خود را در رودخانه کارون انداخته و اقدام به خودکشی کردند. قبل از این اقدام پسر جوان با خانواده خود تماس گرفته و این موضوع را اطلاع داده بود.

پس از یک روز تلاش غواصان، جسدشان پایین‌تر از پل گدار از آب بیرون کشیده می‌شود. پایان قصه‌ای تلخ‌تر از این برای عاشقی دو جوان قابل تصور نیست. همه‌چیز پیش‌بینی شده است.

انگار سخت‌دل‌ترین عاشقانه‌نویس دنیا همه اجزای این ماجرا را نوشته و به دست آنها داده که از روی آن پایان‌بندی را اجرا کنند.

وصیت نامه نوشتند که در کنار هم دفن شوند، پیش از خودکشی به خانواده خبر می‌دهند و آنقدر از کار خود اطمینان داشته‌اند که در بی‌بازگشت‌ترین نقطه رودخانه دست به این اقدام زده‌اند.

اظهار نظر و نتیجه‌گیری در مورد این اتفاف بسیار دشوار است. از یک سو عمل خودکشی در هر حالت و به هر دلیلی پذیرفتنی نیست و از سوی دیگر درک شرایط این دو جوان بسیار سخت است.