خودکفایی واکسن بعد از مرگ سهراب / یادداشت

✍️نصرت الله محمودزاده

از آنجا که مخاطب این مطلب تعدادی از مقامات وزارت بهداشت هستند، با ادبیات خودشان تدوین شده است

مثال: مردم = پفیوز ( شرمنده از شما ایرانی که این‌قدر مظلومید)

تولید داخلی = تولید با چند برابر هزینه از جیب خالی مملکت

الان که در روی پل صراط بین روحانی و رئیسی سرگردانیم
با موج پنجم کرونا چه کنیم؟

حکایت ما با این سلسله موج‌ها، حکایت سلسله عملیات والفجرهاست که با والفجر ۱۰ با آن‌همه کشتار ناشی از شیمیایی در حلبچه خاتمه یافت.

یک سال است که وزیر وعده صادرات واکسن می‌دهد،

اما دریغ از یک وعده خوبان.

جناب روحانی، بیا و لااقل در این دم آخر یک حالی به ۲۴ میلیون افرادی که ۴ سال قبل به شما رأی دادند، بده تا وداع شام آخر شما با کشتار موج پنجم تلاقی نکند.

واکسن که گندم معیشت آدمیزاد، علوفه چرنده و ذرت پرنده‌های فلک‌زده نیست که بخواهی با واردات میلیاردها دلار دستگاه‌‌های خارجی، پس از مرگ سهراب‌ها به خودکفایی واکسن برسید.

شما که می‌دانید ما در عالم تحریم از شیر مرغ تا جون آدیمزاد؛ جوراب، نعل اسب، میخ، انبه، موز، سیلندر گاز، رژُلب، خودروی لوکس، مبل و پرده و هزاران نیاز معیشت را با همت دور زنندگان تحریم از چین وارد می‌کنیم.

حالا چه شد که غیرت خودکفایی شما روی واکسن گل کرد؟

طبق تفاهم‌نامه سازمان دارو و غذا با شرکت وابسته به برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ قرار شد تا ۶ ماه آینده ۶ میلیون واکسن به قرار هر عدد ۲۰۰ هزار تومان تحویل بدهند. با این حساب، باید ۳۴ هزار میلیارد تومان به این ارگان انقلابی بدهیم تا کل مردم واکسینه شوند.

طبق اطلاع از افرادی که دست‌شان به دهانشان می‌رسید و به کشورهای افغانستان، دبی، ترکیه، ارمنستان و….. رفته و به راحتی واکسن زدند، قیمت هر واکسن کمتر از ۲ یورو؛ یعنی ۵۰ هزار تومان است (با یک واکسن کووبرکت می‌توان ۴ واکسن آسترازنکای اروپایی خرید؛ علی‌برکت‌لله).

این “خودکفایی” خوش‌خط و خال هم شده یکی از دکان‌ های دولت پنهان.
یک وزیری هم داریم که حاضر است برای بقاء قدرت خود هر روز چند صد قربانی فدای واکسن “کوو برکت” کند.

در معنی کوو برکت: خواص گویند، علی‌برکت‌الله

عوام گویند” پس کو برکت؟”

جناب روحانی؛ بیا و این تیم دکتر نمکی و جهانپوری که فرهنگ مردم را اشتباهی گرفته‌اند را بفرست دنبال نخود سیاه، بلکه در شام آخر شما شاهد عزا و ماتم نباشیم.

شما با مسئولیت قانونی خود این جماعت را بیرون کنید، بلکه مرهم زخم پفیوزهایی (از این توهین‌ها به مردم شرم نمی‌کنند؟) شود که ۸ سال شما را تحمل کردند و آخ نگفتند. اگر به جای این “دکترها” حتی چند “آمپول‌زن” جایگزین کنید، تعداد مرگ‌ و میر کاهش خواهد یافت.

به بنیاد برکت هم بفرمایید اگر تولید داخلی جان می‌گرفت که ۳۵۰ میلیارد دلار درآمد دور زدن تحریم نداشتند.

حاضریم همان واکسن‌های ۲ یوریی را به ۴ یورو به ما ملت شهیدپرور بفروشند.