خود حدادعادل با دارایی چند هزار میلیاردی چه نسبتی با رجائی دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️مجید مرادی

حدادعادل گفته است مردم با دیدن رئیسی به یاد رجائی می افتند.

این که حداد عادل از هر چیزی برای اعتبار بخشی به رئیس جمهور مطلوب خود بهره می گیرد البته جای تعجب نیست اما اول الکلام این است خود شما که گفته می شود دارایی تان چند هزار میلیاردی است چه نسبتی با رجائی دارید؟! اگر ساده زیستی خوب است از خودتان شروع کنید تا مردم با دیدن شما به یاد رجائی بیفتند. او که هم مثل شما معمم نبود.

دوم این که اگر اکثریت مردم هنوز رجائی را برای ریاست جمهوری مناسب می دانند و رئیسی را شبیه او می دانند قطعا باید در انتخابات اخیر رای بالایی به او می دادند در حالی که نسبت رای او به واجدان شرایط رای دادن تقریبا پایین ترین نسبت در نوع خود در چهار دهه اخیر بوده است.

خبری از ساده زیستی آقای رئیسی نداریم تا با دیدن او به یاد رجائی بیفتیم. اما به فرض که به یاد رجائی بیفتیم چه دردی را دوا می کند؟! مگر شهید رجائی ماهاتیر محمد است که مالزی را به اوج ترقی رساند؟! البته عمر ریاست‌ او بسیار کوتاه بود و وقتی نداشت او انسانی مخلص و متدین و متعهد و پاکدست بود اما اینها کافی نیست. ریاست جمهوری با مدیریت یک مدرسه راهنمایی فرق می کند. افراد ساده زیست، ای بسا به سبب همین سبک زندگی اشان زیان های بزرگی به کشور وارد می کنند بی آن که نیتی جز خیر و خدمت در سر داشته باشند.

راه انداختن یک لشکر فیلمبردار و عکاس و خبرنگار برای بازدید از فلان کارخانه و بیمارستان یا پخش غذا و هدایای آستان امام رضا در آستانه انتخابات از شهید رجائی برنمی آمد. او برای رای گرفتن از مردم از منصب خود بهره نگرفت.

اگر عمر و ریاست شهید رجائی ادامه هم داشت تنها هوش و درک و اقدام و عمل او می توانست گرهی از کار مردم بگشاید نه همین لباس ساده پوشیدن او. اصلا شهید رجایی که از احمدی نژاد سال های اول ریاست جمهوری اش ساده زیست تر نبود. احمدی نژاد هم با کاپشن پنج هزار تومانی آمد و با شیک ترین کت و شلوارهای متنوع و گران قیمت رفت. اما چه چیزی بر جای گذاشت جز تحریم و ویرانی؟!

مردم بر احمدی نژاد خرده نگرفتند که چرا کت و شلوار گران قیمت و شیک می پوشد یا در چهره اش دست برده است. مصیبت آن بود که او می خواست بی کفایتی اش را زیر ساده زیستی اش پنهان کند که نهایتا نشد و خودش هم آن خرقه پشمینه را انداخت.

البته شبیه سازی رئیسی به رجائی که وجه شبه آن دو به زعم حدادعادل، ساده زیستی است جای شکر دارد. زیرا جناح اصولگرا همه مقدسات مذهبی را قبلا برای احمدی نژاد مصرف کرده و او را تا نزدیکی نبوت بالا برده است.

برخلاف آغاز ریاست جمهوری احمدی نژاد که مصباح یزدی و جنتی سخن از مشحون بودن پیروزی او به کشف و کرامات و برخورداری او از امدادهای غیبی می گفتند امروز حدادعادل، رئیسی را به رجائی تشبیه می کند. ما انتظار داشتیم به کمتر از مالک اشتر رضایت ندهد.