خوزستانی‌ها تشنه‌اند؛ مدیران وعده ۹ ماهه می‌دهند/ آبرسانی با لوله و تانکر و قراردادی ۱۵۰ میلیارد تومانی با آبفای خوزستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر حالی که «تنش آبی بسیار شدید» در استان خوزستان طی سه روز گذشته با اعتراض های گسترده مردم این استان و برخورد نیروهای امنیتی و کشته شدن دستکم چهار تن از معترضان همراه بوده، و در شرایطی که مقامات محلی و دولتی طرح مشخصی برای تامین دایمی آب آشامیدنی در خوزستان ارایه نکرده اند، بنیاد برکت وابسته به «ستاد اجرایی فرمان امام» برای آبرسانی با لوله و تانکر قراردادی ۱۵۰ میلیارد تومانی با آبفای خوزستان منعقد کرده است.

برکت، همان بنیادی است که در ایران مسئولیت ساخت و توزیع واکسن بحث برانگیز «کوو ایران برکت» را برای مقابله با همه گیری کرونا بر عهده دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بنیاد برکت بر اساس قراردادی که روز یکشنبه ۲۷ تیر امضا کرده وعده داده است که در مدت ۹ ماه به ۴۷۱ روستا و ۱۳ شهرستان واقع در «مناطق تنش زا و بحرانی خوزستان» با لوله و تانکر آبرسانی کند.

این در شرایطی است که بسیاری از ساکنان مناطق مختلف خوزستان برای ادامه حیات و معیشت خود نیاز فوری به آب آشامیدنی و آب کشاورزی و دام‌پروری دارند.

ساکنان شهرهای اهواز، کرخه، سوسنگرد، شادگان، کوت عبدالله، حمیدیه، و شوش برای رساندن صدای اعتراض خود دست به اعتراض های مسلمت آمیز زده اند؛ اعتراض هایی که تاکنون منجر به کشته شدن دستکم چهار نفر از معترضان جوان شده است.