خیر مدرسه ساز هرمزگانی کلنگ ساخت نود و یکمین مدرسه خود را به زمین زد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ شیخ عبدالجلیل قاسمی (۷۵ ساله) خیر نامدار اهل جزیره قشم و یکی از صدها خیر و افتخار هرمزگانی هاست که به گزارش روزنامه ندای هرمزگان او تجار مقیم امارات متحده عربی است، ساخت حدود ۱۰۰ مدرسه، خوابگاه دانش‌آموزی، دارالایتام، درمانگاه، زمین ورزشی، مسجد و دانشگاه در مناطق مختلف استان هرمزگان و دیگر نقاط ایران را در کارنامه درخشان خود دارد. وی پدر معنوی و حامی ۵۰۰ یتیم در سراسر ایران نیز است.

شیخ عبدالجلیل قاسمی اسطوره ی مدرسه ساز هرمزگان می باشد که همت والایی در ایمن سازی فضاهای آموزشی فرزندان این مرز و بوم داشته است.

وی، رفع محرومیت از فضاهای ایمن آموزشی و مدرسه سازی را به عنوان نخستین و مهمترین گام در توسعه جامعه می داند و تا کنون ۹۱ مدرسه در کشور ساخته است که ۸۹ مورد این مدارس در مناطق و روستاهای محروم استان هرمزگان بوده است.

تکمیل پروژه ساخت نمایندگی آموزش و پرورش در بخش لیردف شهرستان جاسک از دیگر پروژه های این خیرنیک اندیش در راستای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش شهرستان جاسک می باشد.

شیخ عبدالجلیل قاسمی متولد ۱۳۲۶ در روستای سوزای قشم است که همت زیادی در انجام کارهای خیر داشته به گونه ای که علاوه بر ساخت این ۹۱مدرسه، خوابگاه دو مدرسه شبانه روزی را نیز احداث کرده و تأمین مایحتاج چهار خوابگاه شبانه روزی دیگر در استان را برعهده دارد.

این خیر نیک اندیش هرمزگانی اولین مدرسه خود را بنام ثریا نژاد در بندر کوهستک سیریک بنا کرد و همچنین در تجهیز مدارس به وسایل سرمایشی و گرمایشی و امکانات رفاهی برای دانش آموزان، نقش بسزایی داشته است.

گستره محبت و مهربانی شیخ عبدالجلیل قاسمی در ابعاد مختلف آموزشی، پرورشی، تربیتی و رفاهی و همچنین توسعه و زیر ساخت های استان نیز بوده است که می توان به ساخت اولین سد خاکی خیرساز در کشور، کمک به دانشگاه پیام نور میناب، ساخت ۱۱ خانه بهداشت، ۳درمانگاه و ۷۵ منزل برای ایتام و فقرا را ساخته یا در دست اجرا دارد.

کمک به آبرسانی شهر سیریک، ساخت ۵۰ سرویس بهداشتی، تأمین ۵۰۰ دستگاه کولر و یخچال به ایتام و فقرا، کمک به تأسیس دارالایتام سیریک و تحت پوشش قرار دادن ۴۰۰ یتیم، تأسیس ۱۰ مرکز حفظ قرآن، تأسیس مدرسه دینی سیریک، ساخت ۴۵ مسجد، کمک به مساجد و حسینیه ها در ماه محرم و رمضان، حمایت از ۷۰ دانشجوی نیازمند و ۲۰۰ کمک هزینه برای برگزاری ازدواج و هزینه های درمانی از دیگر اقدامات این خیر نیک اندیش هرمزگانی است.