دادستان تهران : پرونده روح الله زم همچنان در حال بررسی است و فعلا رای نهایی همان چیزی است که سخنگوی قوه قضائیه گفته است / شکایت از شیرین نجفی به اتهام مشارکت در ربودن روح الله زم شاید بتواند در نتیجه پرونده زم تاثیرگذار باشد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، دادستان تهران گفت: پرونده روح الله زم همچنان در حال بررسی است و فعلا رای نهایی همان چیزی است که سخنگوی قوه قضائیه گفته است ، شکایت از شیرین نجفی به اتهام مشارکت در ربودن روح الله زم شاید بتواند در نتیجه پرونده زم تاثیرگذار باشد ، برخی خبرها حکایت از دستگیری شیرین نجفی در روزهای اخیر توسط پلیس امنیت ترکیه دارد.

علی القاصی اظهار داشت: پرونده روح الله زم همچنان در حال بررسی است و فعلاً رأی قطعی همان چیزی است که سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده است.

پیش تر سخنگوی قوه قضائیه در خصوص صدور حکم روح الله زم گفت: حکم این فرد مبنی بر محکومیت زم صادر شده است.

دادگاه سیزده مورد عناوین اتهامی را از مصادیق افساد فی‌الارض و بابت مواردی به حبس محکوم شده است البته این رأی غیر قطعی است.

در همین حال اخباری مبنی بر دستگیری شیرین نجفی همان فردی که روح الله زم را به بهانه دریافت کمک مالی و دیدار با آیت الله سیستانی به عراق کشانید ، به گوش می رسد.

گویا او توسط پلیس امنیت ترکیه دستگیر شده است ، هرچند شیرین نجفی پس از ماجرای دستگیری زم ازنظرها پنهان شد اما ارتباط او با همکارانش در ترکیه هم چنان باقی بود تا جایی که ظرف هفته‌های گذشته جرات پیدا کرد تا از ایران خارج و به‌صورت پنهانی به ترکیه سفر و با برخی از رابط‌های خود ارتباط برقرار نماید تا در صورت امکان، مجدداً حضور فیزیکی پیداکرده و چهره خود را بازسازی نماید.

در صورت صحت این خبر ، ارائه شکایت به مقامات قضایی ترکیه بر علیه شیرین نجفی به اتهام مشارکت در ربودن روح الله زم امری ضروری است و هم چنین لازم است تمامی هموطنان ایرانی که از وی و افراد همکار او در باندهای تحت پوشش وی شکایتی دارند و بر اثر فعالیت های کلاهبرداری او مورد اجحاف واقع شده و از نظر مالی و معنوی دچار خسارت و ضرر شده اند ، نیز شکایت خود را به پلیس و مقام های قضائی ترکیه ارائه دهند.