دادستان سیستان و بلوچستان: سردخانه‌ها از جنازه پر شده و واقعیتی است که نمی‌توان انکار کرد/نباید شب خواب به چشم وزیر بهداشت بیاید!!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_وضعیت سیستان و بلوچستان هم‌چنان قرمز و بحرانی است، هر روز شاهد فوت بیش از ۲۰ بیمار کرونایی هستیم، دادستان زاهدان می‌گوید: وزیر بهداشت باید به صورت غیرمحسوس نیروهایی را داخل بیمارستان‌هایی بفرستد تا بداند حرف مردم درست است یا اظهارات مسؤولان زیرا مردم گلایه از کمبود اکسیژن و ضعف بهداشت دارند.

به گفته مهدی شمس آبادی،۶۰ درصد از مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان سن بین ۳۰ تا ۶۰ سال دارند این یعنی جوانان در معرض خطر هستند و باید هر چه زودتر واکسیناسیون همگانی در این استان آغاز شود.

بیشتر نیروهای تاسیسات به دلیل پخش شدن گزارش خراب بودن دستگاه اکسیژن‌ساز به این نهادها فراخوانده شده‌اند البته این هم راهی برای حل کردن مساله بود که صورت مساله پاک می‌شد.

او ادامه می دهد که آقایان مسؤول بدانید و مطلع باشید مشکلات در حال حاضر دستگاه‌های اکسیژن‌ساز این است که به زور کپسول اکسیژن دارند کار می کنند چون دلیلش هم این است که این دستگاه‌ها برای آب‌وهوای این استان ساخته نشده است، ناگفته نماند در هفته گذشته چندین نوبت افت اکسیژن گزارش شده است.

به گفته او، مورد بعدی مشکلات دستگاه‌های ونتیلاتور می‌باشد که در بخش بحران دستگاهی که به بیمار تنفس مصنوعی می‌دهد خاموش می‌شود و معلوم نیست چند نفر دچار مشکل شده و یا خواهند شد. در طب اورژانس بیشتر مانیتورهای که در آنجا موجود می‌باشد دستگاه پالس که اکسیژن خون را نشان می‌دهند پالس ندارد.

دادستان سیستان و بلوچستان افزود که تجهیزات به قول مسؤولین کافی است بله اگر چیزی هم کافی باشد جنس با کیفیت پایین می‌باشد بعنوان مثال دستکش‌هایی که برای پرسنل تهیه شده از جنس خوبی برخوردار نمی‌باشد از دارو هم که بگوییم داروی بیمار ساعت ۸ صبح یا ۱۲ ظهر می‌باشد اما ساعت ۱۳ دارو تحویل بخشها می‌گردد آن هم اگر از سر و ته اقلام درخواستی بخش‌ها زده نشود بدانید و آگاه باشید مشکلات فراوان می‌باشد.

در بخشهای بیمارستان به دلیل عدم سیستم سرمایشی بیماران دچار مشکل می‌شوند تا انتقادی صورت می‌پذیرید مسؤولین میگ‌ویند در زمان تأسیس دستگاه‌های درستی استفاده نشده خب نشده شما چه کار مثبتی در این راستا انجام دادین بفرمایید بگویید؟

مهدی شمس آبادی تاکید کرد: آقایان مسؤول دانشگاه که مدام بیانیه می‌دهید و مشکلات را رد می‌کنید پرسنل دیگر برایشان نفسی نمانده از شدت کار تا برخورد سوپروایزرها و مسؤولین بیمارستان می‌توان نام برد، چند وقت است درخواست قطع کردن تایمکسها را جهت جلوگیری از انتقال ویروس جدید کرونا را داریم اما متاسفانه جان پرسنل برای مسؤولین بیمارستان اصلا ارزشی ندارد!!!

مهدی شمس آبادی افزود که باید وزیر بهداشت در سیستان و بلوچستان حضور میدانی داشته باشد در زمانی که فوتی ها در یک شبانه روز در سیستان و بلوچستان به بیش از ۳۰ نفر و تعداد مبتلایان هم به بیش از هزار و ۲۰۰ می رسد، نباید شب خواب به چشم وزیر بهداشت بیاید.