دادگاه شاکیان قصور در مقابله با کرونا ۲۱ مهر برگزار می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_دادگاه دو وکیل و یک فعال مدنی که به جرم تلاش برای شکایت علیه مقصران بحران کرونا در ایران بازداشت شده‌اند، در روز ۲۱ مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری تاریخ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده مهدی محمودیان، فعال مدنی و آرش کیخسروی و مصطفی نیلی، وکلای دادگستری را در توییتر خود اعلام کرده است.

آرش کیخسروی و مصطفی نیلی در زندان اوین در بازداشت به سر می برند و مهدی محمودیان دوران محکومیتش از بابت پرونده پیشین خود را در این زندان سپری می‌کند.

آقای پاک‌نیا در پاسخ به این سوال که قرار کفالت برای بازداشت شدگان صادر شده است یا خیر گفته با تبدیل بازداشت آنها به قرار کفالت موافقت نشده است.

در روز شنبه ۲۳ مرداد، مهدی محمودیان، آرش کیخسروی و مصطفی نیلی به همراه ۳ وکیل و فعال مدنی در دفتر «انجمن ترویج حقوق شهروندی»، در تهران بازداشت شدند.

هفته گذشته اعلام شد که حکم قبلی مهدی محمودیان شامل چهار سال زندان به دلیل فراخوان مردم برای روشن کردن شمع به یاد جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی و یک سال زندان هم به دلیل امضای بیانیه موسوم به ۷۷ نفر در اعتراض به نحوه برخورد حکومت با معترضان در اعتراضات آبان ۱۳۹۸، به اجرا گذاشته شده و آزادی وی حتی در صورت تبریه در پرونده جدید نیز منتفی شده است.