داماد ترامپ در فهرست نامزدهای تصدی پُست ریاست ستاد کارکنان کاخ سفید

 

نگام ، بین المللی _ دو منبع آگاه اعلام کرده اند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی پیشنهادی از جانب برخی مشاوران است تا «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور را به سمت رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید منصوب کند.

 

به گزارش رویترز_ دو منبع آگاه اعلام کردند که داماد رئیس‌جمهور آمریکا از جمله کسانی است که برای ریاست‌ ستاد کارکنان کاخ سفید پیشنهاد شده‌اند.دو منبع آگاه اعلام کردند که داماد رئیس‌جمهور آمریکا از جمله کسانی است که برای ریاست‌ ستاد کارکنان کاخ سفید پیشنهاد شده‌اند.

دو منبع آگاه اعلام کرده اند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی پیشنهادی از جانب برخی مشاوران است تا «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور را به سمت رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید منصوب کند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از این منابع که اطلاعاتی درباره هویت آنها منتشر نشده است، گفت که در حال حاضر کوشنر تمایلی برای تصدی این سمت ندارد.

ترامپ روز پنجشنبه گفته بود که پنج نفر را برای تصدی  رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید در نظر دارد تا زمانی که ژنرال بازنشسته «جان کلی» در اوایل سال نوی میلادی سمت یاد شده را ترک کند،  جای وی خالی نماند.

منابع آگاه همچنین گفتند که در چند روز گذشته چندین نفر به ترامپ پیشنهاد شده‌اند و کوشنر با توجه به رابطه نزدیکی که با ترامپ دارد و سابقه وی در مذاکره توافق جدید تجاری با مکزیک و کانادا و پیشرفت‌هایی که در قانون اصلاحات زندان به دست آمده، در این فهرست قرار دارد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ‌سفید در این مورد به خبرنگاران گفت: «من اطلاع ندارم که آیا وی (کوشنر) هم مد نظر قرار دارد یا خیر. اما فکر می‌کنم همانطور که همه ما اینجا تشخیص داده باشیم، او در هر مسئولیتی که رئیس‌جمهور به عهده‌اش می گذارد، خوب ظاهر خواهد شد.»

شبکه خبری «سی. ان. ان» چندی پیش اعلام کرد که جان کلی روزهای آتی از این سمت کناره گیری می‌کند. روابط ترامپ و جان کلی در ۱۷ ماه گذشته به بن بست رسیده است.

منابع خبری اختلاف جان کلی با «ملانیا ترامپ» بانوی اول آمریکا و برخی دیگر از مقام‌های دولت این کشور را دلیل این تصمیم گیری برشمردند.

«نیک آیرز» رئیس دفتر «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا به سمت رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید از دیگر افرادی هستند که امکان دارد جانشین جان کلی شوند.