دختر رپر برازجان، «جورج فلوید» ایرانی؛ نیروی انتظامی دشتستان: مهاجم مأمور ما نبود!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_به تازگی ویدئویی از دستگیری یک دختر ۱۸ ساله و خواننده رپ برازجانی در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های منفی افکار عمومی روبرو شده است. در این ویدئو یک مرد قوی هیکل این دختر را کف خیابان انداخته و پاهایش را روی کمر او گذاشته و روی بدن او نشسته است!

بطور دقیق مشخص نیست که این مرد در ویدئو چه می‌گوید ولی ظاهرا با فردی پشت تلفن صحبت می‌کند و دختر نیز معترض است و می‌گوید «به چه حقی» چنین رفتاری با او می شود.

کاربران فضای مجازی نوشته‌اند که این دختر رپر توسط یک مأمور لباس شخصی مورد حمله قرار گرفته و خارج از قوانین و حتا شرع اسلام، به حریم فیزیکی این دختر تجاوز کرده است.

کاربران فضای مجازی این نحوه دستگیری را به نحوه دستگیری جورج فلوید شهروند سیاه‌پوست آمریکایی تشبیه می‌کنند و منتقدند که چرا نظام که مدافع حقوق یک شهروند آمریکایی بوده، خودش خشونت‌شدید می‌وزرد و بدان دامن می‌زند و از رواج خشونت در جامعه جلوگیری به عمل نمی‌آورد.

گفته می‌شود اسم این دختر سارا بحرینی است و چند ویدئو از این دختر قبلا منتشر شده که رپ‌خوانی می‌کند.

فرهاد آراوند فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتستان ولی مأمور شخصی بودن فرد مهاجم را تکذیب کرده و گفته است: «مرد میانسالی که اقدام به دستگیری خانم جوان در برازجان کرده شاکی خصوصی وی بوده که پس از صدور حکم سیار قضایی به سبب عدم آگاهی از قوانین شخصاً و بدون هماهنگی اقدام به دستگیری این خانم کرده است.»

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از دستگیری این مرد به دلیل «رفتار نامناسب و خلاف شرع» خبر داده و گفته است: «پس از تشکیل پرونده به‌ همراه خانم جوان در اختیار مقام قضائی این شهرستان قرار گرفت.»

وی بیان کرد: «متأسفانه فیلمی توسط افرادی در فضای مجازی منتشر شده و این دستگیری را به پلیس منتسب کرده است، در حالی که پلیس هیچ نقشی در این دستگیری نداشته است و با چنین اتفاقاتی برخورد قانونی خواهد کرد.»

این سال ها علاوه بر افزایش خشونت در فضای عمومی کشور، خشونت علیه زنان و کودکان ابعاد وسیع‌تر و چهره‌ی علنی‌تری به خود گرفته چنانکه علاوه بر افزایش موارد زن‌کُشی و فرزندکُشی، موارد متعددی از اعمال خشونت علیه زنان در سطح اجتماع توسط مردان غریبه نیز افزایش پیدا کرده است. به تازگی ویدئویی از خشونت علیه یک زن مراجعه‌کننده به بانک و پرت کردن او به بیرون از بانک توسط یکی از کارکنان منتشر شده که به ادعای مسئولان این بانک مربوط به سال گذشته بوده و کارمند خاطی نیز اخراج شده است. هرچند افکار عمومی می‌گوید این ادعای قدیمی بودن این رفتار دروغ است.

همچنین ویدئویی نیز از حمله یک آخوند به زنی با پوشش چادر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که زن را مورد ضرب‌ و جرح قرار می‌دهد و باوجود اینکه افراد حاضر مانع او می‌شوند ولی همچنان به سمت زن حمله‌ می کند.

فقدان قوانین حمایتی از زنان و بستر فرهنگی که نظام حاکم ترویج‌دهنده آن است، جامعه را به شدت خشن، عصبی، ناهنجار و جرم‌خیز کرده و در این بین، خشونت افسارگسیخته‌ علیه زنان و کودکان از چاردیواری خانه تا کوچه و خیابان بیداد می کند