دختر صفدر حسینی تصمیم‌گیر ۱۱۰ شرکت دولتی می‌شود؟

صندوق بازنشستگی کشوری در حال حاضر سهام‌دار بیش از ۱۱۰ شرکت است که در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور فعال‌اند و نیازمند به مدیری با سوابق و تجربه لازم است.
قرار است سمت ریاست صندوق بازنشستگی بر عهده فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی گذاشته شود. هم‌اکنون نزدیک به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار بازنشسته، تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند.

فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی وزیر کار و اقتصاد دولت اصلاحات است. صفدر حسینی در دولت یازدهم رئیس صندوق توسعه ملی شد که به علت دریافت حقوق ماهانه بیش از ۵۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۵ برکنار شد. در همان زمان، رئیس وقت سازمان بازرسی کل کشور که عضو هیئت ناظر صندوق توسعه ملی است خبر داد که صفدر حسینی به دنبال افزایش حقوق هم بود.

لازم به یادآوری است که داماد صفدر حسینی نیز در حال حاضر عضو هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صبا جهاد است که از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری محسوب می‌شود. داماد صفدر حسینی و همسر فاطمه حسینی در سال‌های اخیر حواشی خاصی به دنبال داشته است. فاطمه حسینی و همسرش در سال ۱۳۹۰ مجوز یک صرافی را دریافت کردند که انتشار خبر آن هم در سال ۱۳۹۵ حاشیه‌ساز شد و نهایتاً بانک مرکزی مجوز این صرافی را لغو کرد. مدتی نیز اخباری درباره ویلا سازی بدون مجوز آن‌ها در لواسان منتشر شد که فاطمه حسینی آن را تکذیب کرد.

اکنون گفته می‌شود قرار است سمت ریاست صندوق بازنشستگی را بر عهده دختر صفدر حسینی بگذارند. قطعاً این انتصاب به زیان بازنشستگان کشوری تمام خواهد شد زیرا صندوق بازنشستگی کشوری جزو بزرگ‌ترین هلدینگ‌های اقتصادی ایران است و اداره آن نیازمند تخصص و تجارب فراوان در حوزه‌های مالی، اداری و تمامی بخش‌های صنعتی است.

صندوق بازنشستگی کشوری در حال حاضر سهامدار بیش از ۱۱۰ شرکت است که در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور فعال‌اند. از این ۱۱۰ شرکت، صندوق بازنشستگی در ۵۹ شرکت دارای سهام کنترلی (بیش از نصف) است.

غول‌های اقتصادی ایران مثل شرکت ملی نفت‌کش ایران، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی و شرکت صنایع شیر ایران زیرمجموعه این صندوق هستند.