درخواست دبیرکل سازمان ملل از رهبران دینی در راستای نقش گیری در مبارزه با کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامآنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد، از رهبران دینی جهان خواست تا در زمینه مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا (کووید – ۱۹) نقش داشته باشند.

به گزارش ت ر ت فارسی، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد، از رهبران دینی جهان خواست تا در زمینه مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا (کووید – ۱۹) نقش داشته باشند.

گوترش با انتشار یک پیام ویدئویی ضمن سپاسگزاری از رهبران دینی حمایت کننده از آتش بس جهانی اعلام کرد که میتوانند نقش بیشتری در امر مبارزه با کرونا داشته باشند.

دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن دعوت از رهبران دینی جهت هشدار دادن به جامعه در خصوص پیام های مخرب، خشونت، خارجی ستیزی و  نژادپرستی، آنان را به محکوم کردن خشونت روز افزون بر علیه زنان و کودکان در دوره شیوع ویروس کرونا دعوت کرد.

گوترش از رهبران دینی خواست تا زنان را در راستای رساندن صدای خود و حضور در همه زمینه ها به طور مساوی با مردان تشویق کرده و از آنان خواست تا در فعالیت های مبتی بر اعتقادات مذهبی از جمله عبادت، آیین های دینی و مراسم خاکسپاری از تدابیر پیشگیری کننده اتخاذ شده از سوی سازمان بهداشت جهانی در راستای رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی حمایت کنند.

گوترش ضمن یادآوری اینکه میلیون ها دانش آموز به علت شیوع این ویروس به مدارس نمیروند، از رهبران دینی خواست تا از روند یافتن راه حل برای حل مسئله آموزش نیز حمایت خود را اعلام کنند.