درخواست پناهندگی سیاسی هنرمند فرانسوی از ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام کمدین فرانسوی در نامه‌ای به رئیس جمهور ترکیه، درخواست پناهندگی سیاسی کرد.

به گزارش آناتولی ، دیودُنِه اِمبالا، کمدین فرانسوی در نامه‌ای با عنوان “نامه‌ای سرگشاده به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور جمهوری ترکیه” که به زبانهای فرانسوی و تُرکی نوشته شده، درخواست پناهندگی سیاسی کرد.

وی در این نامه اعلام کرده است که پس از یک بازی(اسکچ) در محکومیت اشغال سرزمینهای فلسطین توسط اسرائیل، به مدت ۲۰ سال به طور سیستماتیک مورد تهمت، باج خواهی و محرومیت قرار گرفته است.

اِمبالا تصریح کرده است: “فشارها و تهدیدهایی که خانواده و اطرافیان من در سالهای اخیر در معرض آن بودند، زندگی خانوادگی و کار من را نابود کرد. یکی از فرزندانم به شدت بیمار شده و دیگر نمیتوانم در کشورم کار کنم.، نمایشهایم ممنوع شده و برای اجراهایم مجازات میشوم. دیگر حتی اجازه افتتاح حساب بانکی ندارم.

در سال ۲۰۱۹ یک نژادپرست با ماشینش به من حمله کرد اما به شکایتم درباره این حمله درست رسیدگی نشد. زندگی در فرانسه برایم غیرقابل تحمل شده و علنا تهدید به مرگ میشوم.”

این هنرمند فرانسوی افزوده است: “من اخیرا در خصوص قوانین ترکیه درخصوص ممنوعیت تحقیرهای عمومی علیه شهروندان مطالعه کردم. همچنین طی در ماه های گذشته چندین بار به ترکیه سفر کرده و راحتی این کشور و مهمان نوازی مردم آن را از نزدیک مشاهده کردم. به همین دلایل از مقام عالی درخواست پناهندگی سیاسی در ترکیه می‌دهم تا در آرامش زندگی کنم.”