درگذشت احمدرضا دالوند ،تسلیت جمعی از هنرمندان

نگام ـ فرهنگی هنری -پیام تسلیت مسئولان فرهنگی و هنری در پی درگذشت احمدرضا دالوند منتشر شد.

به گزارش ایلنا، در پی درگذشت احمدرضا دالوند هنرمند گرافیست؛ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگستان هنر، رییس موزه هنرهای معاصر تهران، بنیاد فرهنگی روایت فتح و تنی چند از مسئولان تسلیت گفتند.

هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) طی پیامی در گذشت احمد رضا دالوند (هنرمند، پژوهشگر ،منتقد هنری) را تسلیت گفت.

هادی مظفری در پیام تسلیت آورده است: روزی که در بیمارستان به دیدار احمدرضا دالوند عزیز رفتیم حال روحی خوبی نداشت و نگران وضعیت جسمی خود پس از قطع پایش بود، اینکه از این پس، چگونه کار کند و… امروز دالوند در بین ما نیست و همه ی ما که از بیماری و شرایط او غمگین و نگران بودیم حالا عزادار جای خالی او هستیم. جسم او را درون خاک فرو نهاد و روحش به جاودانگی پر کشید .

احمدرضا دالوند، هنرمند، پژوهشگر، منتقد و طراح گرافیک که از نسل هنرمندان دغدغه‌مند بود از میان ما رفت. او چراغ نقد هنری را پس از انقلاب روشن نگه داشت .

در گذشت او را به خانواده محترم اش،دوستانش و جامعه هنری کشور تسلیت عرض نموده و برای او روحی آرام در بارگاه قدس الهی آرزومندم .

پیام تسلیت رییس موزه هنرهای معاصر تهران

علی محمد زارع (رییس موزه هنرهای معاصر تهران) طی پیامی در گذشت احمد رضادالوند هنرمند گرافیست، نویسنده و منتقد هنرهای تجسمی را به جامعه هنری تسلیت گفت.

در پیام تسلیت علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران آمده است.دیگر بار عزیزی ارشمند با گشودن آغوش به روی زندگی دیگر، جامعه هنری و اهالی رسانه را در ماتم فقدان خود در دنیای مادی اندوهگین ساخت.آن گرامی رسالت دنیایی خود را با تدریس وخلق آثاری ارشمند به فرجام رساند و رهسپار تجربه ای دیگر شد.

علی محمد زارع ضایعه درگذشت این عزیز و گرامی را به خانواده آن بزرگوار ، جامعه هنرمندان هنرهای تجسمی واهالی رسانه تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن عزیز رحمت و مغفرت واسعه و جهت بازماندگان، جامعه هنری و اهلی رسانه، طلب صبر و اجر می نماید.

پیام تسلیت فرهنگستان هنر

إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون

بار دیگر جامعه هنری ایران در سوگ از دست دادن هنرمندی تاثیر‌گذار و ارزشمند سوگوار شد.

درگذشت هنرمند گرانمایه و پژوهشگر شاخص حوزۀ هنر، زنده یاد احمدرضا دالوند را به جامعه هنری کشور و خانواده ایشان تسلیت گفته و از درگاه پروردگار رئوف رحیم برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسئلت داریم.

زنده یاد دالوند فارغ‌التحصیل گرافیک از دانشگاه تهران و از شاگردان مرتضی ممیز بود که سال‌ها در عرصه گرافیک و مدیریت هنری فعالیت درخشان داشت و از وی به عنوان یکی از نخستین تصویرگران رسانه‌ای بعد از انقلاب اسلامی یاد شده است.

پیام تسلیت بنیاد فرهنگی روایت فتح

هوالباقی

کسی کو نکونام میرد همی/زمرگش تاسف خورد عالمی

در نهایت اندوه و تأسف، درگذشت ناباورانه استاد مسلم عرصه هنرهای تجسمی کشور، استاد فقید احمدرضا دالوند، جامعه فرهیخته هنری ایران را سوگوار کرد.

حضور حرفه‌ای و ثمربخش این استاد برجسته در مجامع بین‌المللی و داخلی همواره بر وزانت و اعتبار آن رویداد هنری می‌افزود.

طراحی صدها لوگو، پوستر، طرح‌های بصری و گرافیکی، نام واره نشریات مختلف و صفحات گوناگون نشریات و جراید کشور و چندین طرح پژوهشی از ثمرات و نتایج حضور حرفه‌ای وی در عرصه گرافیک کشور بود.

جشنواره هنر مقاومت میزبان آخرین حضور حرفه‌ای این عزیز سفرکرده بود و حضور وی در سمت دبیری بخش علمی پژوهشی جشنواره همواره افتخار و اعتباری برای هنر مقاومت ایران اسلامی به شمار خواهد رفت.

انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح همراه با جامعه هنرمندان تجسمی ایران سوگوار و عزادار عروج این هنرمند نام آور است و ضمن تسلیت به خانواده محترم این فقید سعید و آرزوی صبر جمیل، علو درجات ایشان را از درگاه حضرت باری تعالی جل جلاله مسئلت می‌نماید.