درگذشت برادر همسر خامنه‌ای؛ احمدی‌نژاد گفته بود محمد خجسته باقرزاده می‌خواست به اسرائیل برود

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبرادر همسر علی خامنه ای،‌ رهبر جمهوری اسلامی یعنی محمد خجسته باقرزاده درگذشت. او ساکن مشهد و به عنوان خادم حرم امام رضا مشهور بود. او همچنین برادر حسن خجسته (معاون سابق صدا / رادیو در صداوسیما) است.

در روزنامه شهرآرا درباره محمد خجسته آمده است: وی برادر همسر مقام معظم رهبری و بزرگ خاندان خجسته باقرزاده بود که بنیادِ خیریه‌‌ خجسته را از سال۱۳۹۴، در مشهد بنیان گذاشت. او در این بنیاد حامیِ اصلی انجمنِ‌ حمایت‌ از بیماران کلیوی بود که به تنهایی، ۸۳۰۰بیمار کلیوی را در خراسان، زیر پوشش داشت.

همچنین حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی خامنه‌ای، فرزند رهبر معظم انقلاب، بر پیکر مرحوم خجسته نماز اقامه کرد و پیکر آن مرحوم روز سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ در رواق حضرت زهرا حرم مطهر امام رضا به خاک سپرده شد.

«محمود احمدی‌نژاد»، رییس جمهوری سابق ایران برادر همسر خامنه‌ای را متهم کرده که قصد رفتن به اسرائیل را داشته است. احمدی‌نژاد گفته که «حسن خجسته باقرزاده» بعد از فاش شدن این جریان، از ریاست رادیو جمهوری اسلامی برکنار شده است.

این سخنان احمدی‌نژاد در واکنش به توییت هفته گذشته حسن خجسته باقرزاده ابراز شده است که وی در آن احمدی‌نژاد را به دلیل تحریم انتخابات، «حرامی» خطاب کرده بود.

احمدی‌نژاد در پاسخ به توییت برادر همسر علی خامنه‌ای نوشته است: «فردی که هم‌زمان با دولت نهم، رییس رادیوی جمهوری اسلامی بود و با سوء استفاده از رسانه ملی، به شدت علیه این‌جانب تخریب می‌نمود، اخیرا و صرفا به دلیل پافشاری این خادم ملت، بر حقوق مردم و ضرورت برگزاری انتخابات آزاد و مردمی، در فضای مجازی اینجانب را حرامی نامید.»

رییس جمهوری سابق ایران ادامه داده است: «ظاهرا او فراموش کرده است که به مدت دو هفته، به اتفاق خانواده‌اش، میهمان یک شرکت اسراییلی در هند بوده است و قرار می‌شود در سفر بعدی، از طریق ترکیه به تل‌آویو برود.»

احمدی‌نژاد هم‌چنین نوشته است: «پس از اطلاع اینجانب به عنوان رییس جمهور از این ماجرا و دستور جلوگیری از سفر به اسراییل و نجات وی از این رسوایی و منجلاب، از ریاست رادیو عزل شد، لیکن بنا به مصالحی به مسائل ایشان رسیدگی نگردید.»

محمود احمدی‌نژاد در پایان پیام خود پرسیده است: «حالا حرامی کیه؟!»

حسن خجسته باقرزاده از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۹۳ جزو معاونان صداوسیما بود و در حال حاضر در دانشگاه صداوسیما مشغول تدریس است. فرزندان او نیز کنترل تعدادی از بنگاه‌های رسانه‌ای نزدیک به علی خامنه‌ای را در دست دارند.

افشاگری‌های محمود احمدی‌نژاد علیه دیگر سران جمهوری اسلامی در هفته‌های گذشته و به ویژه پس از رد صلاحیت او در انتخابات ریاست‌جمهوری شدت گرفته است.

احمدی‌نژاد هفته پیش نیز مدعی شد که بالاترین مقام کنترل جاسوسان اسرائیل در وزارت اطلاعات ایران خودش جاسوس اسرائیل بوده است.