درگیری مسلحانه پ‌ک‌ک با سپاه در مرز اشنویه؛ ۲ نفر کشته و ۲ نفر اسیر شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_شامگاه پنج‌شنبه درگیری مسلحانه‌ای در مرز اشنویه روی داده و دو نفر در این درگیری کشته شده و دو نفر دیگر نیز به اسارت در آمده‌اند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، گروهی از نیروهای حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) در مرز اشنویه با سپاه پاسداران درگیری مسلحانه‌ای داشته‌اند.

به گفته منابع هه‌نگاو، این درگیری کوتاه مدت در منطقه مرزی خنیره واقع در مرز اشنویه به وقوع پیوسته است.

شاهدان عینی گزارش داده‌اند که در این درگیری دو تن از نیروهای پ ک ک توسط نیروهای سپاه به اسارت در آمده‌اند. همچنین نیروهای سپاه دو جسد را با خود به پادگان شاکرآباد اشنویه منتقل کرده‌اند که هنوز مشخص نیست که این اجساد متعلق به کدام یک از طرفین درگیر بوده است.

دو تن از نیروهای پ ک ک که توسط سپاه به اسارت در آمده‌اند نیز بنابر اخباری به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی سپاه در ارومیه منتقل شده‌اند.

با توجه به رویه نیروهای امنیتی ایران در خصوص نقض حقوق بشر دوستانه ناظر بر مخاصمات مسلحانه داخلی با احزاب کردستانی از جمله حقوق اسرا و بویژه حق حیات، سازمان حقوق بشری “هەنگاو”، از نهادها و فعالان حقوق بشری می‌خواهد پیگیر وضعیت این دو اسیر باشند.

روز گذشته رسانه‌های حکومتی گزارش داده بودند که دو عضو یک گروه مسلح توسط نیروهای هنگ مرزی اسیر شده‌اند اما اشاره‌ای به مکان و زمان درگیری نکرده‌بودند.