دریاچه زیبای سالدا؛ جزیره مالدیو ترکیه

نگام ، بین الملل _ دریاچه «سالدا» در استان بوردور ترکیه با طبیعت زیبا و آب زلال آن گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می‌کند.

به گزارش آناتولی فارسی دریاچه «سالدا» در شهرستان یشیل اوا در استان بوردور ترکیه با سواحل شنی سفید و آبی زلال به “مالدیو ترکیه” مشهور شده و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

این دریاچه اخیرا در شبکه های اجتماعی ترکیه مورد توجه قرار گرفته و اسم “مالدیو ترکیه” را به خود گرفته است، با فضایی زیبای آن امکان پیک نیک را برای گردشگران فراهم آورده است.

مراکز اقامتی منطقه نیز میزبان مسافران است. برگزاری تور دوچرخه سواری، مشاهده پرندگان، رودخانه ای که گردشگران در آن شنا کرده و همچنین مناظر زیبایی که علاقمندان به عکاسی را به خود جلب می کند گردشگران زیادی را به خود می بیند.

همچنین ۱۲ هکتار از تفرجگاه اطراف این رودخانه در سال ۲۰۱۱ از طرف اداره منطقه ای حفاظت از طبیعت و پارک های ملی تبدیل به پارک طبیعت شده است. قسمتی از این پارک امسال میزبان کمپ ملی جوانان که از طرف وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود، خواهد بود.

شریف ییلماز استاندار بوردور در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت:

“دریاچه سالدا و اطراف آن به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مرکز توریستی است. دریاچه سالدا و مرکز اسکی سالدا در فصل های تابستان و زمستان مرکز جذب و استراحت گردشگران خواهد شد.”