در اقدامی عجیب بازجویی دو دانشجوی زندانی با حضور اعضای “انجمن اسلامی مستقل” انجام شد

افرادی که خود را نمایندگان نهادهای دانشگاهی می‌نامند با امیرحسین مرادی و علی یونسی، دانشجویان نخبه زندانی ملاقات کرده‌اند. گزارشی که از این جلسه منتشر شد‌ه موجی از انتقادها را برانگیخته است.

علی یونسی و امیرحسین مرادی دو دانشجوی نخبه‌ داشنگاه شریف هستند که ۲۲ فروردین امسال (۱۳۹۹) در تهران بازداشت شده‌اند. دو هفته پس از این دستگیری این دو، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران بدون ارائه هیچ مدرکی ادعا کرد که این دو جوان ۲۰ ساله، با سازمان “مجاهین خلق” ارتباط داشته و در تدارک “اقدامات خرابکارانه” بوده‌اند.

بنابر گزارش‌های منتشرشده از سوی نهادهای حقوق بشری، این دو دانشجو در دوماهی که بازداشت شده‌اند در سلول انفرادی به‌سر برده‌اند و در این مدت نه تماسی با خانواده‌های خود داشتند و نه امکان دسترسی به وکیل برای آنها مهیا بود.

نهادهای امنیتی و رسانه‌های نزدیک به آنها مدتهاست تلاش می‌کنند به جامعه، به‌خصوص جامعه دانشگاهی القا کنند که این دو دانشجو خرابکارند و در تدارک تهیه بمب‌های دست‌ساز و ایجاد انفجار در مراکز حساس کشور بودند.
چندی پیش خبرگزاری فارس با انتشار سناریویی دست به چنین اقدامی زد و حال گروهی به نام “انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه شریف” از جلسه دیداری در “کاخ دادگستری” با علی یونسی و امیرحسین مرادی گزارش داده که در آن ادعا می‌شود حاضران شاهد اسناد و مدارک تعداد زیادی از عملیات خرابکارانه این دو جوان بودند.

در گزارش یکی از اعضای این “انجمن مستقل” با “روایت یک جلسه” که در وبسیات “ویرگول” منتشر شده ادعا می‌شود که افرادی دیگری از اعضای انجمن اسلامی، جامعه اسلامی، شورای صنفی، بسیج دانشجویی و اساتید دانشگاه با امیرحسین مرادی و علی یونسی در “کاخ دادگستری” ملاقات کرده‌اند.

این گزارش با توضیح دقیق فیلمی که از قرار معلوم در آن جلسه پخش شده آغاز می‌شود.

توصیف گزارشگر از تصاویر آغازین فیلم در باره جنایتی است که توسط دو فرد ناشناس انجام می‌شود، افرادی که به گفته نویسنده متن “تعداد عملیات‌های خرابکارانه‌شان از عدد سن‌ و سالشان بیشتر است”.

نویسنده این گزارش یا سناربو سپس می‌خواهد به خواننده چنین القا کند تبهکاران یاد شده همین دو دانشجوی نخبه شته کامپیوتر و فیزیک دانشگاه شریف هستند – یونسی در دوره دبیرستان مدال نقره و طلای المپیاد نجوم کشور و مدال طلای المپیاد نجوم چین را کسب کرده و مرادی برنده مدال نقره المپیاد نجوم ایران است.

گزارش یا سناریوی “انجمن مستقل” با توصیف دستگیری متهمان ادامه می‌یابد: «بعدِ شکست در عملیات آخر و بازداشت، بچه‌ها را برده‌اند توی اتاق‌هایی که به تعبیر خودشان سوئیت بوده و به تعبیر ما زندان انفرادی!»
گزارشگر “انجمن اسلامی مستقل” سپس از قول علی یونسی و امیرحسین مرادی ادعا می‌کند که آنان وابسته به این سازمان هستند و از قرار معلوم مجاهدین به حدی به آن دو نفر اعتماد داشته‌اند که “عملیات خرابکارانه”شان را به آنها واگذار کرده‌اند.