در جلسه‌ی محاکمه اصلاح‌طلبان معترض به حوادث آبان چه گذشت؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ «حجت کرمانی، حقوقدان و وکیل آذرمنصوری، ریحانه طباطبایی، علی شکوری‌راد و محسن امین‌زاده از برگزاری جلسه اول رسیدگی به اتهام ۱۴نفر از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب خبرداد.

بر اساس کیفرخواست صادره، این افراد، متهم به فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق امضا بیانیه موسوم به ۷۷نفر در خصوص حوادث آبان‌ماه ۹۸ در اعتراض به افزایش قیمت بنزین و دعوت به عدم خشونت در برخورد با معترضان هستند.

به گفته این وکیل دادگستری در این جلسه، صرفا کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شده و ضمن ایراد به عدم صلاحیت دادگاه در رسیدگی به اتهام وارده از سوی متهمین و وکلای ایشان با توجه به سیاسی بودن اتهام، ادامه رسیدگی به جلسه آتی موکول شد.

علی شکوری راد، آذر منصوری، عبدالله رمضان زاده، عیسی سحرخیز، مهدی محمودیان، حسن اسدی زیدابادی، ریحانه طباطبای و مهدی دریس پور  در جلسه امروز حضور داشتند.

وکلای صدیقه وسمقی، بهزاد قربانیان نژاد، محسن آرمین، محسن امین زاده نیز در دادگاه حاضر بودند و حسین کروبی نیز احضار شده است».

جزئیاتی از دادگاه فعالان سیاسی امضاء کننده نامه ۷۷ نفره

حسن اسدی زیدآبادی

جلسه امروز رسیدگی به اتهامات برخی از فعالان سیاسی در رابطه با وقایع آبان ۹۸ صبح امروز با قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان برگزار شد و قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ادامه رسیدگی را موکول به جلسه بعد کرد.

‏مطابق کیفرخواست در این پرونده صرفا عنوان اتهامی تبلیغ علیه نظام مطرح است. برخی از حاضران و وکلای آنها در این جلسه خواستار صدور قرار جرم سیاسی و ارجاع پرونده به دادگاه عمومی با حضور هیات منصفه شدند. در این جلسه به جز اینجانب آقایان و خانم ها آذر منصوری، ریحانه طباطبایی، مهدی محمودیان، ‏عبدالله رمضان‌زاده، مهدی دریس پور، عیسی سحرخیز، حاضر بودند و وکلای برخی از آقایان/خانم صدیقه وثمقی، بهزاد قربانیان نژاد، محسن آرمین، محسن امین زاده و حسین کروبی نیز حضور داشتند.

‏همچنین توام با این پرونده با اتهام مشابه تبلیغ علیه نظام به دلیل صدور بیانیه‌ای از سوی حزب اتحاد ملت آقای علی شکوری راد نیز محاکمه می شوند که در جلسه نیز حضور داشتند.
به گفته مدیر دفتر شعبه ۲۶ تاریخ جلسه رسیدگی دوم متعاقبا ابلاغ خواهد شد.