در دیدار جهانگیری از خوزستان چه گذشت؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️نصرت الله محمودزاده

نمایندگان مردم خوزستان در مجلس، در همان ابتدای ورود جهانگیری، چنان او را در حضور جمعی از بزرگان محترم و رنج کشیده عشایر عرب فتیله‌پیچ کردند که این عشایر مشکل آب را رها کرده و آنها را سوا کردند. اشک تمساح نگو، آب کارون به فراوانی ۱۳۵۷ بگو .

وقتی یک نماینده مجلس گفت؛ مردم از گفتار درمانی خسته شدند، سالن مثل گلوله خمسه‌خمسه از ۵ قسمت منفجر شد( خمسه خمسه، اصطلاح عربها به گلوله‌های توپ صدام بود که هر پنج گلوله با هم روی سر مردم اهواز منفجر می‌شد)

نماینده انقلابی مردم آبادان؛ شما که در گفتار درمانی حرفه‌ای هستید. مگر هفته قبل دغدغه شما در مجلس، هم‌زمان با واعطشای آبادانی‌ها، مسئله سینما خانگی نبود؟ به جای در خانه نشستن و تماشای فیلم‌های گل و بلبل، یک سری به صف طویل قصه درام دبه‌های خالی آب می‌زدید.

مگر این مجلس انقلابی جز مصوب کردن اوامر دولت پنهان، کار دیگری هم دارد؟

اگر راست می‌گویید، به جای اشک تمساح، پرونده هفت‌تپه، منطقه آزاد آبادان، طرح ۵۵۰ هزار اراضی خوزستان، سد گتوند، فولاد خوزستان، محرومیت‌ خرمشهر و …… را از بایگانی بیرون بکشید و نقش متولیانی که هبچ‌گاه پاسخ‌گو نبودند را تحویل مردم بدهید؛ منظورم همان زمانی است که عوام رو به کربلا و خواص رو به انگلیس بودند. آنوقت است که بوی گند دلواپسان روسی، آب زیرکاه انگلیسی و جاسوسان اسرائیلی از رگ گردن نزدیکتر به شما، بیرون زده و مشخص می‌شود که ریشه تمام کثافت کاری‌ها از همین گفتار درمانی کفتارهایی بود که امروز جلوی مردم داد و بیداد راه می‌اندازند.

نمایندگان مخالف برجام دیروز و چشم‌انتظار امروز، به راستی آیا شما می‌دانید چه کسانی با دست‌کاری بودجه ۱۴۰۰ در خفا، با ۱۸۰ هزار میلیارد کسری بودجه آنرا تحویل دولت و مردم دادند؟

….. جهانگیری، روحانی، وزرای ته خط خدمت، کاش به وقتش مردم را محرم دانسته و چند نمونه از فساد پنهان حوزه ارز، نفت و سیاست خارجی را می‌گفتید.
چرا مشخص نمی‌کنید لیدر پشت پرده جریان نفت زنجانی کیست؟ اگر فردا با بخش کوچکی از همان دلارهای مخفی‌ شده در دوره احمدی‌نژاد، به نرخ ۲۵۰۰ تومان آن زمان، امروز بدهی خود را با ارز به نرخ ۲۵۰۰۰ هزار تومانی پرداخت کرد و آزاد شده و مجددا این افعی مار خورده به جان نفت افتاد، آیا شما با سکوت خود مقصر نیستید؟

شما با مردم و خودتان چه کردید؟ در این جلسه نمایندگانی بر سر جهانگیری فریاد می‌زدند که خودشان کم‌ مقصر نبودند و امروز طلبکار شده‌اند.

ای لعنت به این جنگ بر سر قدرت پوسیده روسی که چه افرادِ جای مهر بر پیشانی‌ را گمراه کرده.