در شرایط وخیم کرونایی؛ یک شهروند بهائی جهت اجرای حکم در قائم‌شهر بازداشت شد/ اتهام: «تبلیغ علیه نظام» و «اداره تشکیلات بهائی»!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر حالی‌که استان مازندران به شدت با بحران کرونا و شیوع گونه دلتا درگیر است، بعد از ظهر روز پنجشنبه ۴ شهریور ماموران وزارت اطلاعات یک شهروند ۶۴ ساله بهائی به نام «علی احمدی» را در منزل مسکونیش در قائم‌شهر، بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان شهر منتقل کردند. بازداشت این شهروند بهائی در حالی صورت گرفت که پیش‌تر هیچ احضاریه یا ابلاغیه‌ای به دست علی احمدی برای معرفی خود به زندان نرسیده است.

به گفته یکی از نزدیکان این شهروند بهائی، علی احمدی مدتی است دچار بیماری حاد قلبی شده هم چنین مبتلا به بیماری‌های دیابت و تیروئید است و دارو مصرف می‌کند. با توجه به بیماری‌ها و سن بالای آقای احمدی مشخص نیست چرا او را به زندان منتقل کرده‌اند در شرایطی که کرونای نوع دلتا با قدرت واگیر سریع در مازندران شیوع دارد و مسئولان استان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنند. متاسفانه به دلیل این‌که بازداشت این شهروند بهائی در ظهر پنجشنبه هم اتفاق افتاد که ساعت کار دادگاه زود به پایان می‌رسد و جمعه هم تعطیل است، خانواده احمدی امکان هیچ نوع پیگیری نداشتند.

دادگاه انقلاب قائم شهرعلی احمدی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اداره تشکیلات بهائی» به یازده سال حبس تعزیری محکوم کرد. حکم مزبور از سوی دادگاه تجدیدنظر استان، عینا تایید شد. با درخواست اعاده دادرسی، دیوان عالی کشور پرونده احمدی را به شعبه ۲۸ دادگاه تجدیدنظر استان مازندران ارجاع داد. طبق رای شعبه ۲۸، علی احمدی از اتهام «اداره تشکیلات بهائی» تبرئه و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.