در صورت گم شدن عقدنامه چگونه مهریه را مطالبه کنم؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ مدتی است با همسرم متارکه کرده‌ام و در منزل پدرم زندگی می‌کنم، می‌خواهم مهریه و حقوق مالی‌ام را از همسرم مطالبه کنم، اما همسرم عقد نامه را پنهان و از ارائه آن خودداری می‌کند. از طرفی برای مراجعه به دادگاه نیاز به عقدنامه دارم. لطفا در این زمینه راهنمایی کنید؟

پایگاه خبری «اعتمادآنلاین» در راستای انجام رسالت آگاهی‌بخشی به جامعه و ارتقای سطح دانش شهروندان نسبت به امور شهری و مسئولیت‌های قانونی موثر بر آن همچنین ارایه خدمات مشاوره‌ حقوقی رایگان با همکاری وکلای برتر دادگستری، قضات با تجربه و اساتید برجسته حقوقی، به پرسش‌ها و سوالات مخاطبان و شهروندان گرامی در این حوزه پاسخ می‌دهد.

شما می‌توانید سوالات و مشکلات حقوقی خود را از طریق تلگرام به آی‌دی @Modiretemad با ما در میان بگذارید، مشاوران حقوقی ما در«اعتمادآنلاین» پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: با سلام و احترام، مدتی است با همسرم متارکه کرده‌ام و در منزل پدرم زندگی می‌کنم. می‌خواهم مهریه و حقوق مالی‌ام را از همسرم مطالبه کنم، اما همسرم عقدنامه را پنهان کرده و از ارائه آن خودداری می‌کند. از طرفی برای مراجعه به دادگاه نیاز به عقدنامه دارم. لطفا در این زمینه راهنمایی کنیدد؟

پاسخ: با سلام، شما می‌توانید با مراجعه به دفترخانه «محل وقوع عقد»، از عقدنامه یک رونوشت تهیه کنید. این رونوشت در تمامی محاکم قضایی دارای اعتبار است و شما می‌توانید به استناد آن تمامی حقوق خود را مطالبه کنید.