در فرودگاه امام خمینی(ره) صورت گرفت؛ بازداشت وحید خزایی توسط اطلاعات سپاه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وحید قاریقی معروف به وحید خزایی که در پوشش فعالیت اینستاگرامی اقدامات مجرمانه‌ای را انجام می‌داد، بامداد امروز چهار شنبه با پرواز شماره ۱۱۵ ساعت ۱:۱۰ استانبول به تهران هواپیمایی ماهان وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران شده بود به دلیل اینکه از سال ۱۳۹۷ تحت تعقیب قضائی قرار داشته است بازداشت شد.

او در سال ۹۴ پس از اینکه همراه تعدادی از دختران در نقاط مختلف تهران اقدام به تهیه تصاویر نامناسب کرده بود، بعد از انتشار گسترده این عکس‌ها در فضای مجازی، بازداشت شد.

پس از انتشار این تصاویر، در پیامی تصویری که خودش در فضای مجازی منتشر کرد، مدعی شد که دختران حاضر در این تصاویر از اقوام و خانواده وی هستند و این تصاویر بعد از سرقت تلفن همراه در فضای مجازی پخش شده است.

اما مشخص شد ادعاهای مطرح شده توسط وی درباره سرقت گوشی تلفن همراه وی در هیچ مرجع انتظامی و قضایی ثبت نشده است.

همچنین پیگیری‌های انجام‌شده نشان می‌داد خانه‌هایی که برخی از تصاویر در آن ثبت شده است، هیچ‌یک متعلق به او نبود و وی با نشان دادن این املاک اقدام به اغفال دختران جوان می‌کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، خزائی آن زمان کارگر یک بنگاه معاملات ملکی بود و با در اختیار داشتن کلید خانه‌های مشتریان بنگاه، اقدام به سوءاستفاده از این اماکن و اغفال دختران می‌کرده است.

پس از ثبت شکایت متعدد دختران اغفال‌شده، این جوان که چند روزی متواری شده بود، دستگیر و پس از تحمل یک دوره حبس کوتاه‌مدت، با رضایت برخی شکات، از زندان آزاد شد.

خزائی بلافاصله به ترکیه گریخت و در این کشور نیز با تداوم فعالیت‌های مجرمانه از جمله سوءاستفاده از دختران و ترویج مصرف مشروبات الکلی و راه‌اندازی سایت‌های شرط بندی، ضمن ترویج اقدامات خلاف عفت عمومی، اقدام به خارج‌سازی مقادیر معتنابهی ارز از کشور کرد.

شهرت وحید خزایی برمی‌گردد به اوایل دهه ۹۰. دخترانی که خزایی با آن‌ها ارتباط گرفته بود و فیلم‌هایشان را منتشر کرده بود، رفتند شکایت کردند و وحید خزایی بازداشت شد. فیلم آن بازداشت خزایی هم در زمان خودش زیاد دیده شد و دست به دست چرخید. جمله “پلیس فتا، پلیسی ست که حواسش به همه چیز هست” از نقل قول‌های پرکاربرد آن روزها شد.

مدت حبس خزایی اما زیاد طولانی نشد. توانست از شاکی‌هایش رضایت بگیرد. آزاد شود و سریع بار و بندیلش را بر دارد برود ترکیه.

ترکیه جای امنی شد برای خزایی که فعالیت‌هایش را از سر بگیرد. سایت شرط‌بندی راه انداخت. ارز قابل توجهی را از کشور خارج  کرد. به سوءاستفاده از دخترها ادامه داد و کارهایی را تبلیغ کرد که خلاف عفت عمومی تلقی می‌شد.

روز گذشته وحید خزایی فیلمی منتشر کرد. خبر داد که بار سفر بسته و دارد برمی‌گردد؛ به ایران. احتمالا می‌دانست به محض ورود بازداشت می‌شود. همین طور هم شد. در همان فرودگاه امام خمینی دستگیر شد. اما چرا برگشت؟ گمانه‌زنی‌هایی برای بازداشت وحید خزایی هست. برخی می‌گویند جرمی در ترکیه مرتکب شد. جرمی که مجازات سنگینی دارد احتمالا سنگین‌تر از آنچه در ایران انتظارش را می‌کشد.