در نتیجه شیوع ویروس کرونا ۲۵ نفر جان باختند

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزارت دارایی چین، برای مقابله با شیوع این ویروس در ووهان، ۱ میلیارد یوان (۱۴۴ میلیون دلار) اختصاص داده است

در نتیجه شیوع نوع جدید ویروس کرونا (۲۰۱۹-nCoV) که در ووهان چین ظهور کرده است، ۸۳۰ نفر به این ویروس مبتلا شدند، ۲۵ نفر جان باختند.

به استثناء منطقه خودمختار تبت و استان چینگهای، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در تمام مناطق خودمختار، مناطق ویژه اداری و استان در سراسر کشور به ۸۳۰ رسیده که از این تعداد وضعیت ۱۷۷ نفر شدید بوده اند.                                      

از طرف دیگر، در حالی که تعداد افرادی که با  ناقلین این بیماری همه گیر در تماس بوده اند به ۸ هزار ۴۲۰ افزایش یافته، تعداد افراد “مشکوک” به انتقال ویروس ۱۰۷۲ اعلام شده است.

علاوه بر این ، در برخی از شهرها ، فعالیت مشاغل غیر از دفاتر نفت، بیمارستان، داروخانه و فروشگاه ها به حالت تعلیق در آمد. با این حال، تردود در برخی از بزرگراه های بین شهری به طور نسبی  ادامه دارد.

در بیانیه حکومت ایالتی “خوبی” تاکید شده است که فعالیت همه آژانس های گردشگری در ایالت به طور موقت متوقف شده است.

در این بیانیه ضمن تأکید بر اینکه تاریخ شروع آموزش دانشکده ها، مدارس ابتدایی و متوسطه و مهد کودک ها به تاخیر افتاد، مرخصی پرسنل پلیس و یگان های نظامی در این شهر لغو شد.

در این میان، وزارت دارایی چین، برای مقابله با شیوع این ویروس در ووهان، ۱ میلیارد یوان (۱۴۴ میلیون دلار) اختصاص داده است.