دستورالعمل جدید برای نمایندگان مجلس: از تریبون مجلس علیه دولت و اصلاحات نطق کنید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ وب سایت مشرق در بخش وبلاگ های خود در مطلبی که روز شنبه ۱۱ مرداد منتشر شد، خط مشی جدیدی را برای نمایندگان مجلس تعیین می کند که می توان آن را پیروی از سیاست «بهترین دفاع حمله است»، چارچوب بندی و خلاصه کرد.

 مشرق به نمایندگان می گوید که دولتی ها و اصلاحات «به شدت از معرفی شدن مقصّر وضع موجود به مردم و اقناع افکار عمومی در این زمینه خائف هستند». گردانندگان این وبسایت معتقدند مخصوصا دولتی ها و اصلاحات از اینکه به عنوان مقصر وضع موجود «از طریق یکی از ابزارهای کارای مجلس یعنی “نطق‌های نمایندگان”» مقصر معرفی شوند، می ترسند.

لذا به آنها هشدار می دهد که اگر «نمایندگان اصولگرا این کار را نکنند؛ امثال “موسوی خوئینی‌ها” این کار را می‌کنند و رهبری مظلوم نظام به عنوان مقصر به مردم معرفی خواهد شد!»

به عبارت روشنتر به نمایندگان توصیه می شود در صورتی که جریان دولت و اصلاحات متهم نشوند، ناچار هستیم در وضعیت دفاع قرار بگیریم. مشرق ادامه می دهد: «در این شرایط، استفاده از ابزار کارای نطق و معرفی مقصّرین وضع موجود به مردم در کنار بیان راهکارها؛ می‌تواند هموارکننده مسیر رفع مشکلات و رهنمون شدن مردم به رأی خوب در انتخابات آینده باشد.