دستور دادستانی اصفهان برای برخورد با دوچرخه‌سواری زنان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدستور دادستانی اصفهان برای برخورد با دوچرخه‌سواری زنان

دادستانی اصفهان به نیروی انتظامی این استان دستور داد تا جلوی زنان دوچرخه‌سوار را بگیرد و دوچرخه آنها را به پارکینگ انتقال دهد.

به گزارش خبرگزاری رویداد ۲۴، با ابلاغ دادستانی اصفهان طی هفته گذشته نهادهای انتظامی و قضایی این استان موظف شدند با دوچرخه‌سواری زنان در سطح شهر و معابر عمومی برخورد کنند.

در متن این ابلاغیه آمده است: «نیروی انتظامی، بانوان دوچرخه‌سوار را متوقف و مدارک شناسایی آنان را جلب کند و در صورتی که مدرک شناسایی نداشته باشند، دوچرخه آنان توقیف و به پارکینگ منتقل شود.»

پیش از این دستور، یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه، در خطبه‌های نمازجمعه اصفهان گفته بود: «دوچرخه‌سواری بانوان در گوشه و کنار شهر از جمله موارد ناامنی در جامعه است.»

در فروردین سال گذشته نیز فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان از ممنوعیت دوچرخه‌سواری بانوان در این استان به دلیل «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» خبر داده بود.

شهرداری و شورای شهر اصفهان در سال گذشته برنامه‌هایی را برای رونق دوچرخه‌سواری در این شهر آغاز کرده بودند.

در همین راستا مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان گفته بود: «طبق ماده ۲ قانون مجازات اسلامی، هر فعل یا ترک فعلی که برای آن مجازات تعیین شده باشد، جرم محسوب میشود و هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت دوچرخه‌سواری بانوان وجود ندارد.»