دستور وزیر ارشاد برای تحویل کاغذ تحریر به رسانه‌ها

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، مدیر خانه مطبوعات شمال استان کرمان گفت: دستور تحویل کاغذ تحریر رسانه‌های کرمان از سوی وزیر ارشاد صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری رخ، روح الله خدیشی با طرح درخواست بر زمین مانده کاغذ تحریر رسانه‌های کرمان مربوط به سال ۹۷ گفت: بیش از ۸۰ درصد رسانه‌های کرمان با چاپ افست منتشر می‌شوند و نیاز به تامین کاغذ تحریر دارند. متاسفانه علیرغم تخصیص کاغذ تحریر از سوی معاونت و معرفی رسانه‌ها به شرکت مربوطه از سال گذشته این لیست در انتظار تحویل کاغذ مانده است.

مدیر خانه مطبوعات شمال استان کرمان همچنین با اشاره به اعلام سازمان مالیاتی نسبت به ارائه اسناد و صورت‌های مالی از سوی رسانه‌ها گفت: سازمان مالیاتی علاوه بر تقدیم اظهارنامه تحویل اسناد مالی و دفاتر را برای رسانه‌ها و کسب‌وکارهای فرهنگی هنری از سال ۹۶ الزامی کرده است که این از توان کارفرمایان فرهنگی خارج است.

وی ادامه داد: در شرایطی که رسانه‌های مکتوب با مشکلات مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند فعالان این حوزه امکان به‌کار گیری نرم‌افزارهای تخصصی حسابداری و استخدام افرادی به این منظور را ندارند.

در ادامه نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با تایید شرایط نگران کننده اهالی فرهنگ و رسانه در کشور و کرمان توضیح داد: در شرایطی که بزرگترین دغدغه رسانه‌های ما در استان کرمان موضوع ادامه روند انتشار است انتظار می‌رود تا دولت با درک این مهم از سنگ‌اندازی هر چه بیشتر در مسیر فعالیت آنها خودداری کند.

محمدرضا پورابراهیمی همچنین خواستار دستور وزیر برای تخصیص کاغذ تحریر رسانه‌های کرمان شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد در پایان این جلسه ضمن ابلاغ دستور تخصیص کاغذ تحریر به معاونت مطبوعاتی گفت: کارگروه کاغذ در سال جدید با اولویت‌بندی و سازوکار جدی‌تری کار تامین کاغذ را دنبال می‌کند و ما متعهد به پیگیری و تامین کاغذ رسانه‌ها و ناشران هستیم.

سید عباس صالحی ادامه داد: در خصوص وضعیت مالیات موسسه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ها نیز کارگروهی در دولت تشکیل شده که پیگیری موضوع در سطح وزرا در حال انجام است.

در پایان این نشست پورابراهیمی در تماس تلفنی با مدیرکل مالیاتی استان کرمان از وی خواست تا زمان پیگیری این موضوع برای عدم نیاز تحویل اسناد حسابداری از سوی رسانه‌ها و موسسه‌های فرهنگی هنری کار رسیدگی به مالیات سالهای ۹۶ و ۹۷ را مسکوت نگه‌دارد تا در نشستی با رئیس سازمان مالیاتی دستورالعملی در این زمینه صادر شود.

در این دیدار قرایی رئیس خانه هنرمندان و مهدوی نماینده اتحادیه چاپخانه‌داران نیز حضور داشتند.