دستگیری افراد کلاهبردار مرتبط با شیرین نجفی توسط پلیس آنکارا

این خبر امروز در کانال های تلگرامی مربوط به ایرانیان مقیم ترکیه منتشر شد :

بزرگترین باند ‌کلاهبرداری در آنکارا توسط پلیس دستگیر شدند.


اسامی به ترتیب…
مجید نوظهور
امیر آبستان
علی مهربان
سینا ابراهیم اوغلو
مجتبی شمسی پور
محمد اکبری
فهیمه صفری


در ساعت ۵ صبح روز جاری با یک عملیات ویژه توسط پلیس دستگیر شدند.

این اطلاعیه جهت این میباشد که هر کسی از افراد مذکور شکایت دارند.
هرچه سریعتر به اداره پلیس مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است درحال حاضر حدود ۱۵۰ شاکی در پرونده میباشند و بالای دو میلیون دلار تخمین زده شده است.
هر خوردنی پس دادنی داره

همان گونه که نگام در چند ماه پیش ، سلسله یادداشت هایی در چند شماره تحت عنوان :

شیرین نجفی کارکشته ترین زن عامل سیستم امنیتی ایران / اما اگر او را در قالب متهم در دادگاه روح الله زم دیدید تعجب نکنید :

( بخش اول )

( بخش دوم )

( بخش سوم )

( بخش چهارم )

( بخش پنجم )

منتشر کرد

و طی آن نوشته ها اشاره گردید که شیرین نجفی علاوه بر ارتباط با وحید حقانیان و انتقال اخبار محرمانه از طرف وی برای انتشار در آمدنیوز ، اقدام به تشکیل باندهای کلاهبرداری ، پولشویی ، کارچاق کنی برای مهاجرت قاچاق به ترکیه و سایر کشورها ، پناهندگی و خدمات پیرامون آن در ترکیه مانند تعیین شهر محل اقامت ، امضا در پلیس ، مدارک تاییدیه از افراد سرشناس ، مدارک جعلی زندان و احضار و … ، و هم چنین استفاده جنسی از دختران ایرانی در غربت گرفتار شده می نمود.

گویا در یک سال پایانی حضور شیرین نجفی در آنکارا و پیش از ماجرای ربوده شدن روح الله زم ، وی و هم خانه اش م . ب م ، به دلیل کلاهبرداری چند میلیون دلاری از ایرانیان مقیم ترکیه از منزل سابق مسکونی خود به سمت منزل جدید دیگری نقل مکان کرده و از دید عموم متواری شده بودند.

هرچند شیرین نجفی پس از ماجرای دستگیری زم از نظرها پنهان شد اما ارتباط او با همکارانش در ترکیه هم چنان باقی بود تا جایی که ظرف هفته های گذشته جرات پیدا کرد تا از ایران خارج و به صورت پنهانی به ترکیه سفر و با برخی از رابط های خود ارتباط برقرار نماید تا در صورت امکان ، مجددا حضور فیزیکی پیدا کرده و چهره خود را بازسازی نماید.

اینک پلیس آنکارا با اشراف بر فعالیت های این باند توانسته تعدادی از افراد این باند را دستگیر نماید ، شایان ذکر است که یکی از دستگیرشدگان در امروز علاوه بر کلاهبرداری ، وظیفه اغفال دختران و زنان گرفتار شده در غربت را جهت فریب فعالان سیاسی ، در غیاب شیرین نجفی در ترکیه به عهده گرفته بود.

از کلیه ایرانیان مقیم ترکیه درخواست می شود چنان چه شکایتی از شیرین نجفی ، م ب م ، ج ش و افراد فوق الذکر و هم چنین کلیه افراد مرتبط با شیرین نجفی ( در زمینه های مختلف چه در داخل و چه خارج از ترکیه ) را دارند بدون هیچ واهمه ای به پلیس ترکیه مراجعه نموده و شکایت خود را در این زمینه ارائه نمایند.

لازم به ذکر است که فعالیت های افراد دستگیر شده فوق الذکر صرفا کلاهبرداری بوده و ممکن است این افراد با فعالیت های سیاسی و جاسوسی شیرین نجفی لزوما مرتبط نبوده و یا حتی اطلاعی از آن ها نداشته اند.

4 thoughts on “دستگیری افراد کلاهبردار مرتبط با شیرین نجفی توسط پلیس آنکارا

 • شهریور ۱۸, ۱۳۹۹ در t ۲:۰۶ ب٫ظ
  Permalink

  با سلام

  در ارتباط با خبر دستگیری بزرگترین باند کلاهبرداری در آنکارا
  یکی از اعضای نامبرده در لیست شما با من رابطه ی خانوادگی دارد و من به طور کامل از اتفاقی که برایشان افتاده است مطلع می باشم. ایشون هیچ سنخیتی با اخباری که شما درج کرده اید نداشته است. تنها مشکل آنها فقط روابط با دانشجویان و اقئام جهت ثبت نام دانشجویان بوده و هیچ ربطی به قاچاق انسان و دختر و تجاوز و مرتبط بودن به شیرین نجفی نداشته.
  خواهشندم که این اخبار را تصحیح کنید و اسم محمد اکبری و فهیمه صفری را از این اخبار حذف کنید. چون افراد نامبرده هیچ ربطی به این اخبار شما نداشته اند.
  در صورت عدم تصحیح اخبار بنده در دادگاه های بین المللی از شما بابت درج اخبار کذب شکایت خواهم کرد.

  در صورت تمایل میتوانید از طریق ایمیل آدرس و تلفن زیر با من تماس بگیرید.
  Nima.akbari2[email protected]
  +۱۶۴۷۸۷۹۱۱۹۱

 • شهریور ۲۲, ۱۳۹۹ در t ۲:۱۰ ق٫ظ
  Permalink

  نظر شما منتظر تایید می باشد
  سلام اینجانب محمد اکبری هستم که اسم من را درج کردید به اطلاعتان برسانم که کلیه مطالب درج شده در این خبر کذب میباشد و فقط تعدادی از نامبردگان در کار ثبت نام دانشجو در دانشگاههای ترکیه بودند و کاملا قانونی بوده و فقط تعدادی از وکلای ترک جهت اخاذی از سرگروه کاری اتهام کلاهبرداری و تشکیل باند داده و جمع آوری شاکیان و کسب درآمد از حق وکالت و اخاذی از بازداشت شدگان جهت آزادی. اسامی را با افترا زنی وارد پرونده کرده و با انتشار این اکاذیب قصد مشهور شدن در کانون وکلای ترکیه را دارند
  بعداز تحقیق و تفحص بازپرسان اداره امنیت آنکارا بی گناهی بنده ثابت شده و ازاد شدم لذا طبق کسب اجازه از پلیس سایبری و امنیت و دادستانی کل ترکیه در صورت نشر مجدد این مطلب از شما در دادگاه بین المللی شکایت و سایت شما در شبکه اینترنت کشور ترکیه فیلتر خواهد شد از همکاری شما در خصوص حذف این مطلب صمیمانه تشکر میکنم شماره ارتباط با ما ۰۰۹۰۵۵۳۸۹۱۲۰۸۸

 • شهریور ۲۲, ۱۳۹۹ در t ۲:۱۲ ق٫ظ
  Permalink

  نظر شما منتظر تایید می باشد
  سلام اینجانب محمد اکبری هستم که اسم من را درج کردید به اطلاعتان برسانم که کلیه مطالب درج شده در این خبر کذب میباشد و فقط تعدادی از نامبردگان در کار ثبت نام دانشجو در دانشگاههای ترکیه بودند و کاملا قانونی بوده و فقط تعدادی از وکلای ترک جهت اخاذی از سرگروه کاری اتهام کلاهبرداری و تشکیل باند داده و جمع آوری شاکیان و کسب درآمد از حق وکالت و اخاذی از بازداشت شدگان جهت آزادی. اسامی را با افترا زنی وارد پرونده کرده و با انتشار این اکاذیب قصد مشهور شدن در کانون وکلای ترکیه را دارند
  بعداز تحقیق و تفحص بازپرسان اداره امنیت آنکارا بی گناهی بنده ثابت شده و ازاد شدم لذا طبق کسب اجازه از پلیس سایبری و امنیت و دادستانی کل ترکیه در صورت نشر مجدد این مطلب از شما در دادگاه بین المللی شکایت و سایت شما در شبکه اینترنت کشور ترکیه فیلتر خواهد شد از همکاری شما در خصوص حذف این مطلب صمیمانه تشکر میکنم شماره ارتباط با ما ۰۰۹۰۵۵۳۷۹۱۲۰۸۸ اکبری

 • شهریور ۲۲, ۱۳۹۹ در t ۲:۱۵ ق٫ظ
  Permalink

  لطفا شیرین نجفی آدم فروش و جاسوس جمهوری ننگین اسلامی را با افراد دیگر مرتبط نسازید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.