دستگیری روح الله قائمی نیک روحانی اصلاح طلب توسط اطلاعات سپاه و دادگاه ویژه با یورش وحشیانه به منزل وی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ روح الله قائمی نیک روحانی اصلاح طلب ساکن مشهد طی دو هفته پیش توسط اطلاعات سپاه و دادسرای ویژه روحانیت مشهد با یورش وحشیانه ماموران با غیرانسانی ترین شکل ممکن بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

روح‌الله قائمی نیک زاده مشهد در ۱۳۵۷ خورشیدی است. وی دانش‌آموخته حوزه علمیه خراسان و قم، دانشگاه و دفتر تبلیغات اسلامی خراسان هست. آموخته‌های او درزمینهٔ: ادبیات داستانی، هنر و رسانه دینی، مدیریت فرهنگی، فقه پژوهی و هنر، خبرنگاری، فیلم‌نامه و … است.

وی پسر عمه محمد علی ابطحی معاون سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات است که مدتی به عنوان مسئول دارالقرآن حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی نیز فعالیت داشته و علاوه بر آن به عنوان یکی از روحانیون پیشرو در فعالیت های سیاسی اصلاح طلبانه و عدالت طلبانه شناخته می شود و همواره با انرژی پرشتابی در فعالیت های سیاسی مدنی حضوری تاثیرگذار داشته و با بسیاری از سران اصلاحات از جمله سید محمد خاتمی ، سید حسن خمینی و … ارتباطی نزدیک داشته است.

بنا بر اطلاعات واصله ، طی دو ماه گذشته نیز بدون برگه احضار و به صورت غیرقانونی ، منزل وی توسط ماموران اطلاعات سپاه و دادسرای ویژه روحانیت مشهد مورد یورش وحشیانه قرار می گیرد ، که این یورش منجر به گلاویز شدن و درگیری فیزیکی می شود و با مقاومت همسر و فرزندان کوچک وی ، و به دلیل سابقه بیماری قلبی که آقای قائمی نیک داشته ، کار وی به بیمارستان کشیده می شود ، اما منزل او به صورت غیرقانونی مورد بازرسی قرار گرفته و بسیاری از وسائل شخصی او از جمله گوشی تلفن همراه وی ضبط می شود.

وی پس از دو هفته بستری بودن در بیمارستان ، مرخص شده و پیگیر دلیل احضار و رفتار غیرقانونی ماموران می شود اما طی مراجعات مکرری که به دادسرای ویژه روحانیت داشته ، هیچ گونه دلیلی برای علت دستگیری وی عنوان نمی گردد.

تا آن که در دو هفته قبل نیز ماجرای یورش وحشیانه به منزل وی باز هم بدون برگه احضار و به صورت غیرقانونی تکرار شده و این بار او دستگیر شده و به مکان نامعلومی منتقل می شود. گفته می شود هفته اول دستگیری ، وی بلافاصله پس از دستگیری به بیمارستان منتقل می شود اما این بار محل بستری شدن او به خانواده اش اطلاع داده نمی شود. و پس از یک هفته به مکان نامعلومی منتقل شده است.

با توجه به زمینه بیماری قلبی و لزوم مصرف برخی داروهای ویژه برای معالجه وی ، همسر قائمی نیک ، بلافاصله پس از دستگیری وی ، با مراجعه به دادسرای ویژه روحانیت مشهد ، داروهای او را تحویل دادسرا می دهد اما ماموران با تعلل فراوان ، گویا با تاخیری دو هفته ای داروها را به وی رسانیده اند و از این جهت سلامت او به شدت در خطر است.

گفته می شود محل نگهداری وی در کنار قاچاقچی ها و اراذل و اوباش بوده و اجازه گرفتن وکیل و ملاقات به وی داده نشده است ، ضمن آن که تلفن های منزل و همراه تمامی اعضای خانواده و اقوام و آشنایان وی کنترل شده و ضمن احضار برخی از آنان ، با تهدید و ارعاب ایشان ، به سکوت و عدم پیگیری پرونده آقای قائمی نیک فراخوانده شده اند.

لازم به ذکر است که سیستم امنیتی سپاه با تحریک برخی از دوستان قدیمی وی که بعضا سابقه اختلاف فکری و یا سلیقه ای با او داشته اند ، برخی شکایات خصوصی واهی و کذب بر علیه او مطرح شده و سعی گردیده با بهانه شاکی خصوصی ، علت اصلی دستگیری وی با روش های نخ نما و دروغین به مسائل شخصی و شاکی خصوصی تقلیل داده شود که عدم واقعیت این مساله آن قدر روشن است که نیازی به توضیح نیست.

آیا به صرف داشتن شاکی خصوصی ، به منزل افراد هجوم برده شده ، و بازرسی شدید انجام شده و برخی از لوازم شخصی فرد مورد هجوم واقع شده ضبط می گردد ، و یا وی به مکان نامعلومی منتقل می گردد و از سرنوشت او اطلاعی در دست نمی باشد ؟!!!!

تصور می شود با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و نقش موثر و محوری روح الله قائمی نیک در سطح کشور و استان خراسان که احتمالا در نتیجه نتایج و تنویر افکار عمومی در سطح استان خراسان تاثیر به سزایی خواهد داشت ، این دستگیری صورت گرفته و برای موجه جلوه دادن آن با تحریک برخی افراد ، ادعای موهوم و کذب شاکی خصوصی به آن اطلاق شده است.

به نظر می رسد دخالت و اعتراض شدید فعالان سیاسی مدنی و روحانیون بیدار استان خراسان و برخی از علما که نسبت به سابقه قابل توجه و خدمات ارزنده آقای روح الله قائمی نیک آشنایی دارند ، می تواند اطلاعات سپاه و دادسرای ویژه روحانیت مشهد را از ادامه این رفتار غیرقانونی بازداشته و شرایط آزادی وی فراهم گردد.

لازم به ذکر است که همسر و سه فرزند کوچک آقای روح الله قائمی نیک هم اکنون در شرایط روحی بسیار نامناسبی به سر می برند.