دستگیری سردار مرتضی رضایی به دلیل مفاسد اقتصادی

بر اساس اخبار واصله سردار سرتیپ پاسدار مرتضی رضایی ، سردسته مافیای خاکستری یا سرداران خاکستری، قاتل شهید حاج محمدرضا حاجیان نژاد اولین شهید مبارزه با مفاسد اقتصادی و مسعود مولوی، بازداشت شده است،

پس از دستگیری و بازداشت حسن رعیت که یکی از عوامل زیر دست سردار مرتضی رضایی می باشد و هم چنین بازداشت سردار محمود سیف یکی دیگر از اعضای تیم مافیای خاکستری، خبر بازداشت سردار فاسد مرتضی رضایی حکایت از آن دارد که هسته سخت قدرت تصمیم به پاکسازی اسناد و مدارک فسادهای خود را گرفته است.

پس از انتصاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه ، این بازداشت یکی از مهم ترین دستگیری های افراد فاسد محسوب می شود که بایستی سرنوشت پرونده آنان و نوع مجازات تعیین شده برای آن ها مورد توجه قرار گیرد.

بر اساس اخبار واصله این بازداشت دو ماه پیش اتفاق افتاده ، اما خبر آن بنابر ملاحظاتی تاکنون رسانه ای نشده است.

مرتضی رضایی، دومین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. برخی وی را «سردار بی تصویر سپاه» یا لا اقل «کم تصویر ترین سردار سپاه» می‌نامند.

مرتضی رضایی پس از استعفای عباس آقازمانی (ملقب به ابوشریف) طی حکمی از سوی ابوالحسن بنی صدر (رییس جمهور و فرمانده وقت کل قوا) و با تأیید بنیانگذار جمهوری اسلامی در تیرماه ۱۳۵۹ به عنوان دومین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی شد. دورهٔ فرماندهی یکسالهٔ وی در شهریور ماه ۱۳۶۰ و انتصاب محسن رضایی به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایان یافت.

در سال ۱۳۶۲ وی به عنوان فرماندهی قرارگاه رمضان سپاه پاسداران منصوب شد.

در سال ۱۳۷۲، در اخبار سراسری، حکمی از سوی سید علی خامنه‌ای، خطاب به مرتضی رضایی منتشر شد. این خبر که بدون پخش تصویری از وی، و با پوششی ضعیف پخش می شد، ناظر بود به انتصاب این سردار کهنه کار به مقام «حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران» . از آن پس باز هم مرتضی رضایی در پس پرده ای از رمز و راز پنهان شد.

جانشینی فرماندهی کل سپاه از سال ۸۵ تا ۸۷ آخرین مسئولیت رسمی مرتضی رضایی در سپاه بود ، طبق آخرین اخبار، سرتیپ مرتضی رضایی چندین سال بود مسئولیت رسمی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نداشت و روزهای بازنشستگی خود را طی می‌کرد.اما به صورت غیر رسمی باندی را هدایت می کرد که همراه با برخی دیگر از افراد سپاهی فعالیت های اقتصادی و نیز برون مرزی جزء وظایف آن تعریف شده بود.

گفته می شود حذف فیزیکی محمد رضا حاجیان نژاد و ترور مسعود مولوی در ترکیه توسط باند مرتضی رضایی بدون مجوزهای رسمی از سوی نهادهای ذیربط مانند قوه قضائیه ، شورای امنیت ملی ، شورای هماهنگی اطلاعات و …. بوده است.

4 thoughts on “دستگیری سردار مرتضی رضایی به دلیل مفاسد اقتصادی

 • مهر ۴, ۱۳۹۹ در t ۲:۱۳ ب٫ظ
  Permalink

  حفاظت واطلاعات سپاه تاکنون کجا بودند، و چه کار می کردند.؟

 • مهر ۴, ۱۳۹۹ در t ۲:۱۵ ب٫ظ
  Permalink

  فقط اشد مجازات، وریشه کنی این فساد

 • مهر ۴, ۱۳۹۹ در t ۸:۰۴ ب٫ظ
  Permalink

  😄😉🤣😁باور می کنیم .قانع شدیم. عدالت…😄😃😂

 • مهر ۷, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۴۷ ق٫ظ
  Permalink

  فقط اعدام تمام مسئولان فاسد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.