دعوا بر سر لحاف ملاست؛ در کشور نفت خیز ما پول علف خرس است

👈 نصرت‌الله محمودزاده

خلاصه روحانی در جمع همشهری‌ها یک کلام حرف زد و گفت: «مجبور شدیم۳۰هزار میلیارد تومان از خزانه را به مالباختگان پرداخت کنیم.»
خسته نباشی دلاور، مانده نباشی پهلوان.
قربان آن خنده‌هات، روز روشن دست کردی تو جیب ملت و ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی نزول‌خواران را پرداخت کردی که چی؟ دیدی باز هم رکب خوردی؟ این دام مال سال ۹۶ است که از تریبون‌های نماز جمعه بمب‌بارانت کردند و گفتند: «دولت موظف است آنرا پرداخت کند.» کدام بدهی؟ بدهی کسانی که تا ۸۴ درصد سود می‌گرفتند؟ برو دنبال اصل پول. پس این احمد توکلی که می‌گفت؛ بدهکاران فراوانی هستند که از موسسه ثامن وام گرفتند و پرداخت نکردند، کشک بود؟ به همان کسی که ظریف را در منگنه قرار داد تا سند‌ پول‌شویی را رو ‌کند، بخواه که از احمد توکلی هم سند بخواهد.

بانک اسلامی به این خوبی کجا پیدا می‌کنی؟ وام بگیر، پشت سر تو هم نگاه نکن. عین مهریه؛ کی داده، کی گرفته.
‌نکند این تابلو به‌دستان دلواپس مشهد و قم«استخر فرح در انتظارت» بهر مطالبات خود آمده بودند؟
شما که به سرخه‌ای‌ها به زبان محلی گفتی «دانم اما نگویوم» پس معلوم شد شما دانی، اما جرأت گفتن نداری.
حالا این ۳۰ هزار میلیارد سگ خور نزولخواران، لااقل بگو مابقی ۱۰۸ هزار میلیارد بدهی به بانکها را چه کسانی بردند؟ واقعا که در کشور نفت خیز ما پول علف خرس است.
راستی، تا دیر نشده حقوق معوقه نیشکر هفت تپه رو کارت به کارت کن که صاحبانش با ۸۰۰ میلیون دلار وام رفتند دوقوزآباد کانادا دست بوس خاوری.
تا شکر گران نشده، تعرفه‌ی آنرا کم کن که سلطان شکر قصد واردات دارد.
باور کن این‌طور که شما برای پدرخوانده‌های داخلی کارت به کارت می‌کنی، بن سلمان از ترس موشک‌های ایران برای ترامپ نمی‌کند.
راستی، سمنان خوش گذشت؟ برگشتنه‌، اگر گرمسار یه سر به معجزه هزاره سوم می‌زدی، بد نبود ها.
خدا را چه دیدی، شاید با رهنمودهای امثال مصباح یزدی باز هم این قماش برگشتند بر کرسی قدرت. لااقل یک مؤسسه تحقیقاتی دینی با یک ردیف بودجه‌ مادام‌العمر در سرخه می‌زدی که سر پیری عصای دست هفت پشتت باشد.