دعوت سناتور آمریکایی از ناتو برای حمایت هوایی از ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممارک روبیو سناتور جمهوریخواه آمریکایی پیامی از حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت

مارک روبیو سناتور جمهوریخواه آمریکایی اعلام کرد : ناتو بایستی از ترکیه پشتیبانی هوایی بعمل آورده و  کمک مالی لازمه در اختیار نهادهای اطلاع رسانی و کمک ریسانی ترکیه به پناهجویان سوری قرار دهد.

سناتور آمریکایی طی پیامی از حساب توییتر خود با اشاره به اینکه وضعیت در منطقه ادلب سوریه با گذشت هر روز وخیم تر می شود به روسیه و رژیم اسد بعلت حملاتی که ترتیب می دهند واکنش نشان داده و چنین نوشت : روسیه باید نیروهای اسد را که برج های دیده بانی ترکیه در ادلب را تحت محاصره قرار داده اند ، عقب بکشد. ناتو باید از ترکیه پشتیبانی هوایی بعمل آورده و کمک مالی به نهادهای کمک رسانی و اطلاع رسانی ترکیه در ارتباط با پناهجویان قرار دهد.

در این میان ” Brandon Boyle ” یکی از اعضای مجلس نماینده گان آمریکا و همچنین ” Adam Kinzinger ” یکی از اعضای جمهوریخواه این مجلس مقاله ایی در این زمینه برای کانال خبری فوکس نیوز آمریکا به قلم گرفته و ضمن مطرح دعوتی مشابه از روسیه و رژیم اسد خواستار شدند تا به حملات به ادلب پایان دهند.

سناتور جمهوریخواه گراهام هفته گذشته از سایت اینترنتی خود نوشته بود : جهان بدون اینکه کاری بکند نظاره گر نابود سازی ادلب از سوی اسد، ایران و روسیه می گردد.

گراهام گفته بود : دیگر وقت آن است تا ادلب برای نجات هزاران انسان بی گناه اعم از مرد و زن و کودک از مرگ بعنوان منطقه ممنوعه بر روی پروازهای نظامی اعلام شود.