دلیل رشد بازار مسکن و بورس سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، بیت الله ستاریان بیان کرد: علت اصلی صعودی شدن شاخص بورس آن است که ایرانیان مقیم کشورهای اروپایی و آمریکایی در حال سرمایه گذاری در بورس ایران و خرید ملک در ایران هستند.

به گزارش «نود اقتصادی»، بیت الله ستاریان، تحلیلگر بازار مسکن اظهار داشت: صعودی شدن شاخص بورس طی حدود یک سال گذشته ناشی از رشد صنایع سنگین و پتروشیمی است. به نظر من علت اصلی این مسئله آن است که ایرانیان مقیم کشورهای اروپایی و آمریکایی در حال سرمایه گذاری در بورس ایران و خرید ملک در ایران هستند.

وی بیان کرد: در مرحله بعد سرمایه شهروندان کشورهای غربی نیز به سمت شرق روانه خواهد شد. چین و ایران دو کشور جاذب سرمایه گذاری هستند که در جهان پسا کرونا و سال ۱۴۰۰ آمادگی جذب سرمایه های کشورهای غربی را دارند.

این تحلیلگر بازار مسکن گفت: امنیت منطقه خاورمیانه در اختیار ایران است و به جز قرارداد ۲۵ ساله با چین در آینده ده‌ها قرارداد سرمایه گذاری دیگر نیز بین این دو کشور منعقد خواهد شد.

بیت الله ستاریان افزود: حرکتی که در مسکن و بورس می‌بینیم احتمالاً ادامه پیدا می کند اما از آن طرف گشایش اقتصادی هم خواهیم داشت و درآمد سرانه بالا میرود. به همین دلیل نگرانی وجود ندارد و درآمدهای مردم متناسب با رشد این بازارها افزایش می یابد.