دم خروس یا قسم حضرت عباس آقای رسول صدر عاملی ؟

 

«حامد تقوی»

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ۵۷ رسول صدر عاملی (کارگردان سینما) ، میهمان برنامه خندوانه بود. رامبد جوان (مجری برنامه) از او می‌خواهد به دلیل فعالیت خبرنگاری وی در دوران پیش از انقلاب و ارتباط نزدیک‌اش با روح الله خمینی اگر خاطره ای از ” امام” دارد را بگوید . رسول صدر عاملی که پیش از انقلاب خبرنگار روزنامه اطلاعات بوده با نهایت وقاحت و دروغ در جواب سوال رامبد جوان میگوید:
“امام نه اسمش برایش مهم بود و نه شهرت و اینکه اصلا چه اتفاقی می افتد. اما فقط یک هدف داشت و رسیدن به آن هدف فارغ از نقشی که میخواست داشته باشه. امام هرگز دروغ نگفت. و این مزخرفاتی که میگویند که امام گفته آب را مجانی میکنیم گاز را مجانی میکنیم هرگز حقیقت ندارد. در مورد حجاب نظرش خیلی مثبت بود”
اما دم خروس زمانی عیان می‌شود که فیلم های مستند از روح الله خمینی نمایش داده می‌شود.
خمینی در سخنرانی های خود مدام دارد از مجانی بودن آب و برق و گاز و اتوبوس در حاکمیت جمهوری اسلامی خبر میدهد. یک وعده ی توخالی برای فریب مردم و تثبیت مقام رهبری!
البته این تناقض و دروغ صرفا مختص این کارگردان معروف سینمای ایران نیست. بلکه اگر خود خمینی هم زنده بود این گفته های خودش را انکار میکرد. دروغ ، نه فقط خاصیت این نظام بلکه نتیجه ی منطقی روند تشکیل جمهوری اسلامی‌ست.

 

پایگاه خبری / تحلیلی نگام