دنبال نهادی هستیم که تولیت شبکه های اجتماعی را قبول کند؛ تاکنون هیچ دستگاهی نپذیرفته / درمورد رفع فیلتر توییتر نمی دانم چه بگویم؛ بهتر است بهترین تصمیمات اتخاذ شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که اساسا آیا شما مخالف فیلترینگ هستید، گفت: من مخالفتی با این موضوع را اعلام نکردم و اعتقاد دارم که فضای مجازی باید ساماندهی شود.

نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی، گفت: هنوز دستگاهی تولیت مدیریت و ساماندهی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را نپذیرفته است.

اسماعیل حسین‌زهی در گفت‌وگو با «انتخاب» درباره چرایی عدم رفع فیلتر توئیتر با توجه به فعالیت مقامات و مسئولان رسمی در این شبکه‌های اجتماعی، گفت: همکاران ما در مجلس شورای اسلامی دنبال آن هستند که یک ساماندهی را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنند. البته الان دنبال آن هستند که نهاد یا دستگاه تولیت این ساماندهی را عهده‌دار شوند که فعلا دستگاهی این تولیت را قبول نکرده است.

نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا موافق رفع فیلترینگ توئیتر هستید، گفت: واقعا نمی‌دانم درباره این مساله چه بگویم! به هرحال ما امروز در یک جامعه پویا زندگی می‌کنیم و بهتر است درباره این مسائل بهترین تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی همچنین در واکنش به این موضوع که حذف احتمالی شبکه‌های اجتماعی از طریق فیلترینگ یا اینترنت ملی بسیاری از مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی را جدا تهدید می‌کند، تصریح کرد: قطعا همکاران ما در مجلس برای هر تصمیمی درباره فیلترینگ یا ایجاد شبکه ملی اینترنتی از نظر کارشناسان و خبرگان این امر استفاده خواهند کرد تا خدایی ناکرده، کسی از این مساله متضرر نشود.

حسین‌زهی همچنین در واکنش به این موضوع که حذف شبکه‌های اجتماعی سیستم رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی کشور را نیز آسیب‌پذیر خواهد کرد، گفت: تمامی این مسائل قبل از هر اقدامی بررسی خواهد شد و امیدوارم بهترین تصمیمات در این زمینه اتخاذ شود.

نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به این پرسش که اساسا آیا شما مخالف فیلترینگ هستید، گفت: من مخالفتی با این موضوع را اعلام نکردم و اعتقاد دارم که فضای مجازی باید ساماندهی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ساماندهی فضای مجازی به معنای نظارت بیشتر بر کاربران خواهد بود، اظهار کرد: من فکر می‌کنم که باید اجازه بدهیم و ببینیم که همکاران در مجلس چه راهکاری را برای ساماندهی فضای مجازی ارائه می‌دهند.

One thought on “دنبال نهادی هستیم که تولیت شبکه های اجتماعی را قبول کند؛ تاکنون هیچ دستگاهی نپذیرفته / درمورد رفع فیلتر توییتر نمی دانم چه بگویم؛ بهتر است بهترین تصمیمات اتخاذ شود

  • شهریور ۲۶, ۱۳۹۹ در t ۱:۲۱ ب٫ظ
    Permalink

    جناب حسین زهی از کل مطالبی که گفتی هیچ نفهمیدم امیدوارم خودت فهمیده باشی . به هر حال علت اینکه از مجلس هیچ خروجی نمی بینیم همین است که نه شما میفهمید چی میگید و نه ما.خدا به خیر بگذرونه.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.