دهقانی عضو کمیسیون صنایع مجلس: خودروساز می‌گوید به او اجازه بدهند خودرو را با قیمت بازار بفروشد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، قیمت خودروهای داخلی در بازار بی‌حدومرز بالا می‌رود و طرحی برای سامان‌دهی به بازار خودرو وجود ندارد.

به گزارش روزنامه اینترنتی فراز ، اختلاف قیمت کارخانه و بازار حالا به ۱۰۰ میلیون تومان هم رسیده است. قیمت‌ها کارخانه را شورای رقابت تعیین می‌کند اما در سوی دیگر، بازار هیچ حدی و مرزی نمی‌شناسد و به نظر می‌رسد تدبیری برای سامان‌دهی به وضعیت آن هم وجود ندارد. قیمت‌های خودروها دو شرکت حتی با در نظر گرفتن دلار ۲۰ هزار تومانی با قیمت خودروهای روز کارخانه‌های مثل تویوتا و کیا برابری می‌کند. در چنین شرایطی مجلس یازدهم که با شعار تحول اقتصادی روی کار آمده در ۱۰۰ روز گذشته هر چند اقداماتش برای سامان‌دهی بازار خودرو به برگزاری جلسات محدود مانده است.

الله‌وردی دهقانی عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم از این جلسات به «فراز» خبر می‌دهد و می‌گوید که در روزهای آتی نیز بازار خودرو محل بحث مجلس خواهد بود. به گفته او تاکنون کمیسیون صنایع با خودروسازها نیز جلساتی داشته است تا معضلات این بازار شناسایی شود. به گفته دهقانی خواسته خودروسازها عرضه خودرو با قیمت روز است تا از زیان‌دهی آن‌ها جلوگیری کند. به طور مثال خودرو ۲۰۶ تیپ دو به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروها ایران‌خودرو ۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

این خودرو در بازار اما تا ۱۶۸ میلیون نیز معامله می‌شود. یا قیمت خودرو پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۹۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری اما در بازار تا ۲۴۲ میلیون تومان بالا رفته است که اختلاف قیمت ۱۴۵ میلیونی را نشان می‌دهد. در محصولات سایپا نیز به طور مثال قیمت «تیباپلاس» ۹۰ میلیون تومان است اما در بازار حدود ۱۲۰ میلیون معامله می‌شود. این وضیعت در حالی اتفاق افتاده که دو شرکت سایپا و ایران خودرو حالا سال‌ها است که زیان‌ده هستند و زیان انباشته آن‌ها بیش از سرمایه‌شان شده است.

این یعنی این دو شرکت طبق قانون تجارت ایران ورشکسته محسوب می‌شوند. «الله وردی دهقانی» در گفت‌وگو با «فراز»‌ درباره جلسات کمیسیون صنایع خودروسازها توضیح می‌دهد.

کمیسیون صنایع مجلس یازدهم درباره بازار خودرو بحث‌هایی داشته است. آیا معضلات این بازار شناسایی شده؟

مباحث زیادی در کمیسیون مطرح شده است و با حضور خودروسازها نیز جلساتی برگزار شده است. بحث‌های کارشناسی نیز مطرح شده است. وضعیت طوری است که نه می‌توان گفت این‌ها [خودروسازها] مقصر هستند و نه می‌توان از آن‌ها طرفداری کرد. واقعیت‌هایی در جامعه ما وجود دارد. عده‌ای می‌گویند که گرانی ارز تاثیری بر تولید داخل ندارد. در حالی که این سطحی‌نگری است و وقتی کالا و خدماتی در جامعه گران می‌شود بر سایر کالاها و خدمات اثر می‌گذارد. قطعه خودرو گران می‌شود و روی قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد و سپس در بخش حمل و نقل نیز کشیده می‌شود. وقتی دیگر ارایه‌دهندگان خدمات و کالا با افزایش قیمت روبه‌رو شوند آن‌ها نیز قیمت‌های خود را افزایش می‌دهند.

در جلسات کارشناسی که اشاره کردید به چه نتایجی رسیدید؟

بر اساس اعلام خودروساز در این جلسات آن‌ها در ضرر هستند. یعنی با قیمت مصوب شورای رقابت برای ایران‌خودرو حتی هزینه و درآمد این شرکت هم نیست.آن‌ها حتی می‌گویند که راضی هستیم هزینه و درآمدمان مساوی باشد. خودرویی که با قیمت ۱۰ هزار دلار تمام می‌شود با ارز ۱۴ هزار تومانی یک قیمت داشت و با دلار ۲۲ هزار تومانی قیمت تمام شده خودرو نیز افزایش یافته است. خودروسازها می‌گویند وسایلی که استفاده می‌کنند قیمت جهانی دارد.

امروز خودرو پژو ۲۰۶ تیپ پنج دویست میلیون را رد کرد. اگر ارزش این خودرو ۱۰ هزار دلار باشد، با دلار ۲۰ هزار تومانی قیمت این ماشین دویست میلیون تومان است. این وسط چه اتفاقی می‌افتد؟

خودروسازها می‌گویند که قیمت بازار با قیمت کارخانه تفاوت دارد. خواسته آن‌ها این است که حداقل قیمتی میانگین تعیین شود. دلالی که خودرو را از کارخانه‌دار می‌خرد آن را در بازار با قیمت روز ارز می‌فروشد باعث اختلاف قیمت می شود. این اختلاف قیمتی به جیب واسطه‌ها می‌رود و به همین دلیل خودروساز می‌گوید تا به او اجازه بدهند خودرو را با قیمت بازار بفروشد. به این ترتیب خودروساز ضرر ‌نمی‌کند و دلال‌ها نیز حذف ‌می‌شوند.

آیا مجلس به راهکاری برای سامان‌دهی بازار رسیده است؟

جلسات زیادی در این باره داشتیم. در روزهای آتی نیز به این مسئله رسیدگی می‌شود. باید طوری باشد که به اصطلاح نه سیخ بسوزد نه کباب. نمی‌توان در کشور صنعت خودروسازی را تعطیل کرد و از سوی دیگر نیز جیب مردم را خالی کرد و خودرو به این شکل گران شود. باید تلاش کنیم آنچه به صلاح کشور است به صورت واقعی [انجام دهیم]. از مسوولان هم می‌خواهم که جسارت گفتن واقعیت‌ها داشته باشند.