دهن لقی یاسر جلالی در آنتن زنده تلویزیون و افشای نقش پشت پرده اطلاعات سپاه در به ثمر نشاندن طرح فیلتریگ اینترنت

شنیده ها

یاسر جلالی داماد سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل در مقام دستیار ویژه محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، به کنفرانس‌ها و نشست‌های مهم پیرامون بحث «شبکه ملی اطلاعات» دعوت می‌شود و در کنار مقام های وزارت ارتباطات یا در کنار اعضای برجسته شورای عالی فضای مجازی به بیان ایده‌های خود می‌پردازد.

او هم چنین با گردانندگان بخش فضای مجازی سازمان اطلاعات که در تصویب طرح فیلترینگ اینترنت نقش داشتند در راستای دستیابی به رانت و منافع مالی کلان زو و بند دارد.

یاسر جلالی اخبرا در برنامه پرونده ویژه شبکه ٣ سیما در راستای دفاع از طرح صیانت این مجموعه امنیتی دهن لقی های جالبی داشت.

یکی از بخش های آن پرداخت به شکست انحصار شرکت های داخلی در کشور بود که به طور مصداقی به چند مورد آن نیز اشاره شد.

جالب است بدانید که چندی پیش یکی از اعضای این باند امنیتی که عروسک گردان یاسر جلالی است پیام های تهدید آمیزی به متولیان چند شرکت استارت آپی مطرح در کشور داده است.

این مجموعه امنیتی سعی در به زمین زدن شرکت های استارت آپی مطرح در کشور و جایگزینی آن ها به وسیله شرکت های وابسته به خود را دارد.

این مسئله بخشی از شروع جریان انحصار و حکمرانی این باند امنیتی بر فضای مجازی و اکوسیستم استارت آپی کشور است.

لازم به ذکر است که همزمان با بالا گرفتن جنجال‌ها بر سر تصویب عجیب و غریب طرح موسوم به صیانت از کاربران در فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس، تصاویری از در دسترس بودن اینترنت ماهواره‌ای در تهران و کرج منتشر شد که برخی گمانه‌زنی‌ها پیرامون بی‌اثر بودن اجرای این طرح را تقویت کرده است.

فارغ از اینکه هدف مطرح‌کنندگان این طرح چیست و در بلندمدت به دنبال چه چیزی هستند، همزمانی تصویب این طرح و در دسترس قرار گرفتن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، می‌تواند یک نکته در بر داشته باشد و آن تحمیل هزینه هنگفت به کاربران فضای مجازی و احتمالا ایجاد رانت‌های بیشتر برای واردکنندگان دستگاه‌های دریافت‌کننده اینترنت ماهواره‌ای است.