دولت جدید نیامده کیسه دوخته؟ / ابلاغ پرداخت مالیات اینفلوئنسرهای مجازی با بیش از ۵۰۰ هزاردنبال کننده / شاخ‌های مجازی مشمول مالیات شدند

شنیده ها

آمارها حاکی از آنست تنها در اینستاگرام، بیش از ۵۰ پیج بالای ۳ میلیون دنبال‌کننده دارند و فالوورهای بیش از ۶۰۰ پیج بالای یک میلیون دنبال‌کننده است.

هزینه متداول درج هر ویدیوی کمپین‌های تبلیغاتی شرکت‌های مختلف در صفحات اینفلوئنسرهای اینستاگرام، مبلغی در حدود ۵ تا ۱۰۰میلیون تومان است و هر کدام از اینفلوئنسرهای اینستاگرام، روزانه تعداد قابل‌توجهی از چنین ویدیوها و استوری‌های تبلیغاتی را در صفحات خود با مخاطبانشان به اشتراک میگذارند.

برآوردهای مرکز پژوهشی بتا (پلت‌فرم تحلیل داده‌های شبکه‌های اجتماعی) نشان می‌دهد تنها درآمد حاصل از تبلیغ و اطلاع‌رسانی توسط اینفلوئنسرهای اینستاگرامی در سال، مبلغی حدود هزار میلیارد تومان است به‌طوریکه میتوان گفت مجموع درآمد ۶۰۰ اینفلوئنسر برتر اینستاگرام فارسی در یکسال چیزی درحدود درآمدی است که سازمان صداو سیما از تبلیغات به‌دست می‌آورد.

علی الظاهر دولت جدید نیامده برای اخذ مالیات از این دسته از کاربران فضای مجازی ، به منظور تامین بخشی از نیازمندی های خود ، کیسه دوخته است.