دومین سالگرد کشته شدن خبرنگار آناتولی در حمله هوایی روسیه به خان شیخون

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدومین سالگرد درگذشت انس دیاب، خبرنگار آزاد خبرگزاری آناتولی که بر اثر حمله هوایی جنگنده‌های روسیه به شهر خان شیخون کشته شد، با عکس‌ها و تلاش‌هایش گرامی داشته می‌شود.

به گزارش آناتولی ، دو سال از درگذشت انس دیاب، خبرنگار آزاد خبرگزاری آناتولی در استان ادلب سوریه که بر اثر حمله هوایی جنگنده‌های روسیه به شهر خان شیخون این استان کشته شد، می‌گذرد.

وی با انجام فعالیت‌های مطبوعاتی گروه‌های دفاع مدنی در سوریه در تلاش بود تا صدای غیرنظامیان و آوارگان در ادلب را به گوش جهانیان برساند.

مصطفی حاج یوسف، مدیر نیروهای دفاع مدنی سوریه موسوم به «کلاه سفیدها» در ادلب به خبرنگار آناتولی گفت که انس با مستند کردن حملات به غیرنظامیان با تصاویر سعی داشت این وقایع را به اطلاع افکار عمومی در جهان برساند.

حاج یوسف با بیان اینکه انس کار خود را به درستی انجام داد، گفت: درگذشت انس ضرر بزرگی برای مردم سوریه است. در دومین سالگرد درگذشتش عکس‌ها، تلاش‌ها و عزم راسخ وی را به یاد می‌آوریم.

  • چهار خبرنگار آناتولی در جنگ داخلی در سوریه جان باختند

با شروع جنگ داخلی در سوریه، ۴ خبرنگار آناتولی در نتیجه حملات گروه‌های مختلف جان خود را از دست دادند.

صالح محمود لیلا، خبرنگار آناتولی در حمله داعش به استان حلب سوریه در سال ۲۰۱۵ جان خود را از دست داد.

وسیم العدیل عکاس آناتولی در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۵، در اثر اصابت ترکش ناشی از حمله هواپیماهای روسی به ادلب جان باخت.

مجید دیرانی خبرنگار آزاد آناتولی (۲۱ ساله) در ۱۹ فوریه ۲۰۱۶، در حال تلاش برای مشاهده لحظه حمله نیروهای اسد در شهرستان داریا در دمشق بر اثر اصابت ترکش جان خود را از دست داد.

انس دیاب ۲۳ ساله نیز در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۹ در حمله روسیه به منطقه خان شیخون جان باخت.