دومین نشست شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس آسیا در استانبول آغاز شد / ییلدیریم: می‌توانیم بار دیگر آسیا را به امیدی برای بشریت تبدیل کنیم

 

 

نگام ، بین الملل _ نماینده مردم تهران در مجلس از آغاز دومین نشست شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس آسیا در استانبول خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به ترکیه، از آغاز به کار دومین نشست کمیته اجرایی اتحادیه بین المجالس آسیا در استانبول خبر داد و گفت:

در این نشست قطعنامه های کمیته های سیاسی، فرهنگی، بودجه و مالی مرور و مورد پذیرش کشورهای عضو قرار گرفت.

نماینده مردم تهران ری شمیرانات واسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در مورد مسائل مالی، عضویت کشورها و پرداخت حق عضویت کشورها در اتحادیه و مکان برگزاری کمیته ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد نشست بعدی کمیته های اجتماعی و فرهنگی در کشور تایلند، کمیته اقتصادی در کشور روسیه و کمیته مالی در کشور عراق برگزار شود.

رییس هیات گروه APA ایران، ادامه داد: این نشست کشورها نظراتشان را درخصوص ایجاد کارگروه پارلمان آسیا و مواضع کشورهای عضو در آن را طرح و بررسی کردند و مقرر گردید این کارگروه همزمان با برگزاری کمیته سیاسی برگزار شود.

 

ییلدیریم:می‌توانیم بار دیگر آسیا را به امیدی برای بشریت تبدیل کنیم

 

رئیس مجلس ترکیه طی سخنانی در یازدهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی در استانبول گفت که می‌توان بار دیگر آسیا را به مرکز توجه جهان و امیدی برای بشریت تبدیل کرد.

به گزارش آناتولی، «بنعلی ییلدیریم» رئیس مجلس ترکیه طی سخنانی در یازدهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی در استانبول گفت: «اگر بخواهیم، می‌توانیم بار دیگر آسیا را به مرکز توجه جهان و امیدی برای بشریت تبدیل کنیم.»

وی افزود: «با فروپاشی سلسله عثمانی، امیال امپریالیستی در جهان باعث از بین رفتن صلح، ثبات و برادری شده است.»

ییلدیریم ادامه داد: «جهان باید در پایان قرن بیست و یکم از تلاطم‌هایی که با آن مواجه است، خارج شود.»