دو کارت زرد به ظریف در مقابل کارت قرمزتان! / یادداشت

هیچ کس از وضعیت اقتصادی راضی نیست . ولی تقریبا تمام اقتصاددانان دانه درشت اصولگرایان در مجلس تشریف دارند. از وزیر اقتصاد احمدی نژاد تا کسانی که هزاران ساعت در تلویزیون خرجشان شد .

نتیجه این اصولگرایی چه دستاوردی دارد جز اینکه روحانی نباشد و ما باشیم؟
عارف نباشد و ما باشیم؟ کرباسچی نباشد و ما باشیم.

تا اینجا هیچ سودی به ملت نمی رسد . اما مشکل در مضرات افرادی است که نه خود برنامه ای برای مشکلات کشور دارند و نه می گذارند راهی باز شود‌ .

ملت چند سال مقاومت کرده و حالا مثل همه جنگ ها باید مذاکره کرد. می فرمایند نه‌ . خوب نتیجه مقاومت مردم در برابر ترامپ چیست؟

روز ازنو روزی از نو؟ چهارسال هم با بایدن کشتی بگیریم؟

این حرف حقی است که بایدن باید هزینه بدعهدی و ناخلفی ریس جمهور قبلی را بدهد. باید اگر غنی سازی در چهار چوب آژانس توافق شده ، ایران منافع اقتصادی اش تامین شود. کسی مخالف حق طلبی نیست.

ولی اینکه ما مذاکره برای تامین حق را خلاف و خیانت بدانیم ، قدرت دیپلمات ها را کاهش دهیم و برای تشفی مشاور ریس مجلس ، ظریف را بزنیم ، ملت تحمل نمی کند .‌

حتی خیال این دوستان درباب جایگزینی قالیباف یا رییسی یا هرکس دیگری به جای روحانی ، بدون برنامه ای قابل اجرا عبث است.

اولا این انتخابات هیچ آورده ای برای نظام ندارد چون به شکل آکواریومی برگزار شده است . ثانیا همین کامنت گذران که همه مشکلات را به برجام ربط می دهند ، آدم فحش خوری چون روحانی مقابلشان نیست.

آنها در آنزمان بی حاجب ، نفرات نظام را خواهند زد چون نظام تصمیم به پیروزی یک اصولگرا گرفته که مجلس در اختیارشان بوده و قانون انتخابات آکواریومی را به جای انتخابات ریاست جمهوری نشانده اند .

جمهور خود را در این مساله دخیل نمی داند که پای رایش بایستد‌

گرسنگی و نان که نه اصولگرا و نه اصلاح طلب نمی شناسد و در اثر بی برنامگی اقتصاد و بیات کردن تحریم ها با ننگ خواندن برجام ، هر ریاست جمهوری را با عقبه اش در همان ماههای اول به گل می نشاند. مگر انکه این دوستانی که امروز به ظریف به خاطر گارد مذاکره ، کارت زرد دادند ؛ از هول حلیم در دیگ مذاکره در شرایط به مراتب ضعیف تر بیفتند.

آقایان اصولگرا به نظر می رسد که کارت قرمز را به خاطر بی برنامگی و بی منطقی در تحقق شرایط معیشتی دریافت کرده اند. اینکه کشور بی نظارت است موجب نمی شود که کالاهای اساسی را مجلس طرفدار معیشت با ارز ۱۷ هزار تومانی به جای ۴۲۰۰ در نظر بگیرد. پدر مردم در می اید. دزد و نااهل را بگیرید نه یک سیاست درست که نااهلانه اجرا شده است.

با این فرمان ، حتی نمی توانید شعار معیشتی دهید چون مردم زیر پوستین شما را در یکسال مجلس داری دیده اند. فهمیده اند که آخر ایده تان یا انتخابات آکواریومی یا مصوبه قیر یا خودروهای سوغاتی یا ارز کالاهای معیشتی مردم به چند برابر است .
ما به شما رای میدهیم اگر راه حل معقول و درست و قابل تایید عقلا بدهید.

کارت زرد دادن و افه های دیگری که فقط افراد به درد بخور نطام را از قطار پیاده می کند ، جلب نظری برای مردم ندارد.

اتفاقا تمام هراس ما اینست که همرسانی بحران های معیشتی و سیاسی با ریاست جمهوری حداقلی همزمان شود‌ . دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود.

لطفا برای راه حل ها گفتگو کنید . به سهمتان راضی باشید و اگر برنامه ای ندارید ، اجازه دهید که مردم و نظام پس از ترامپ نفسی بکشد.