«دژخیم»؛ مستندی از نیما سروستانی درباره حمید نوری، دستیار ابراهیم رئیسی در اعدام‌های تابستان۶۷

پایگاه خبری / تحلیلی نگام«دژخیم» مستند نیما سروستانی داستان چگونگی به دام انداختن حمید نوری از هفته‌ها قبل از بازداشت او در فرودگاه آرلاندای استکهلم را به تصویر می‌کشد. این مستند تابستان آینده اکران خواهد شد.

نیما سروستانی از سال‌ها پیش اعدام‌های دهه ۶۰ را دنبال می‌کند و مستند قبلی او با عنوان «آنها که گفتند نه» از تلویزیون‌های بسیاری از کشورها پخش شده است.

وکیل شاکیان پرونده حمید نوری معتقد است که او حداقل به ۲۰ سال حبس محکوم خواهد شد. یکی از وکلای حمید نوری نیز شک دارد که با اینهمه شاکی و مدارک دادگاه او را تبرئه کند.

نیما سروستانی مستند‌ساز با سابقه ایرانی- سوئدی از سال گذشته، قبل از بازداشت حمید نوری در فرودگاه آرلاندای استکهلم، سرگرم تهیه مقدمات مستندی در رابطه با دستیار سابق ابراهیم رئیسی در زندان گوهردشت (رجایی‌شهر)، در زمان اعدام‌های جنایتکارانه تابستان ۶۷ است.

او سال‌ها پیش نیز مستندی را با عنوان «آنها که گفتند نه» در رابطه با اعدام‌های دهه ۶۰ ساخته است که بسیاری از تلویزیون‌های بین‌المللی آن را پخش کرده‌اند.

نیما سروستانی معتقد است اگر دادگاه استکهلم حمید نوری را حتا فقط به چند ماه زندان هم محکوم کند موفقیت بزرگی برای جنبش دادخواهی است که توانست بالاخره یکی از این جنایتکاران را در جایگاه متهم در یک دادگاه بنشاند.